$
אפליקציות

חדש בגוגל: SOS - שירות הודעות ומידע בשעת חירום

ענקית הטכנולוגיה תציג למשתמשים שנמצאים באיזורי אסונות טבע ופיגועים מידע שימושי כדרכי תקשורת עם שירותי חירום ועדכוני חדשות. בנוסף, יוצגו פרטי האסונות והסיכונים בשירות גוגל Maps

ויקי אוסלנדר 18:2426.07.17

גוגל השיקה את SOS - שירות חירום למנוע החיפוש ולגוגל Maps. לפי הודעה שפרסמה, מי שימצא באזור שנפגע ממשבר כמו אסונות טבע או פיגועי טרור יוכל לגשת לדפדפן או למפה ולקבל עדכונים חדשותיים מובילים על המקרה, כמו גם מספרי חירום והנחיות שונות.

 

 

בגוגל מציינים כי היקף וסוג המידע שיוצג למשתמשים יהיה מבוסס על מרחק המשתמש ממקום האירוע עצמו. במקרים יוצאי דופן יתכן כי המשתמש יקבל התראה מיוחדת לטלפון הנייד שלו שמפנה למידע, כמו גם אפשרויות לתרומה לנזקקים.

 

 

גוגל SOS גוגל SOS צילום: בלוג גוגל

 

 

במפות גוגל יופיע סמל ספציפי במפה של מקום אירוע החירום ועליו יצורף כרטיס המלא בפרטי האירוע. המפות יכללו גם נתונים כמו כבישים סגורים ודרכי נסיעה חלופיות. השירותים החדשים של גוגל פותחו בשיתוף פעולה עם ארגונים וסוכנויות ממשלתיות מ-12 מדינות ברחבי העולם ביניהן ארה"ב, בריטניה, אינדונזיה, הפיליפינים ועוד.

 

השירות יהיה זמין תחילה במדינות אלו, אך גוגל צפויה להפעיל את ה-SOS במדינות אחרות במידת הצורך, אם כי היקף המידע שתוכל לספק גוגל יהיה קטן יותר ללא שיתופי פעולה ממשלתיים.

 

 

 

התראות חדשות אלה יפעלו לצד שירותים קיימים של גוגל כמו אפליקציית איתור נעדרים (Google Person Finder) או שירות ההתראות הציבוריות שפיתחה החברה. אך גוגל אינה ענקית הטכנולוגיה היחידה שמפתחת שירותים מיוחדים לאירועי חירום. פייסבוק השיקה את כפתור "Are You Safe" שמאפשר למשתמשים לעדכן את החברים שלהם ברשת החברתית כי לא נפגעו מהאירועים השונים. שירות השכרת החדרים Airbnb השיק לאחרונה אפשרות למארחים להציע מגורים בחינם לפליטים ומבקשי מקלט שונים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x