$
מכשירים ומדריכים

לנובו חשפה טאבלט עם מסך מתקפל שהופך לסמארטפון

למכשיר ה-Folio יש מסך 7.8 אינץ' גמיש אשר מתקפל לטלפון בתצורת 5.5 אינץ'. המכשיר הודגם בכנס החדשנות של החברה - אך מדובר באב טיפוס מתקדם ועדיין לא ידוע מתי יגיע לשוק. האם תצליח לנובו להקדים את המתחרות?

רפאל קאהאן 16:1825.07.17

לנובו שוב מפתיעה ביצירתיות שלה: החברה הסינית חשפה בכנס החדשנות שלה טאבלט בעל מסך גמיש, שאפשר לקפל ולהפוך לסמארטפון.

 

 

המכשיר מתבסס על מסך בן 7.8 אינץ' ברזולוציית FHD עם גרסה מיוחדת של אנדרואיד: כשמקפלים את גופו הגמיש, חצי מהמסך כבה והממשק עובר לתצורה חדשה - של סמארטפון בעל מסך 5.5 אינץ'. מתחת למכסה המנוע שלו נמצא מעבד סנאפדרגון 800, ישן יחסית - אך הגרסה שהוצגה בכנס היא אב טיפוס מתקדם ולא מוצר סדרתי.

 

 

 

 

לנובו לא המציאה את תצורת הטאבלט המתקפל; עיצובים דומים קיימים מזה שנים (אחד הראשונים היה ה-Courier של מיקרוסופט מ-2008, שנשען על שני מסכים ולא אחד גמיש) ולא זכו להצלחה. ואולם, מכשירי מובייל מתקפלים עדיין לא הגיעו לשוק, בעיקר בשל הקשיים בהפיכת הרכיבים לגמישים ועמידים.  

 

בסרטון שהציגה החברה ניכר שגם כשהוא מקופל, עדיין מדובר במכשיר קצת גדול - אך לא בהרבה יותר מפאבלט ממוצע. הפתרון של לנובו מציג תשובה מעניינת, גם אם לא מקורית במיוחד, לניסיון לדחוס מסך גדול בפורמט גוף קטן יותר.

 

מכשיר ה-Folio של לנובו מכשיר ה-Folio של לנובו

 

 

לנובו אינה היחידה שמנסה לפתח טאבלט בתצורה שכזו: גם Oppo וסמסונג עובדות במרץ על פתרונות שמבוססים על מסכים גמישים. המכשיר של סמסונג מכונה גלקסי X והיה אמור להגיע לשוק השנה - אך בעיות ייצור דחו את ההשקה ל-2019.

 

לסמסונג יש עוד יתרון בדמות טכנולוגיית מסכים גמישים שכבר זמינה לה ומערכי ייצור למסכים כאלה. כעת נותר לראות אם לנובו תביא את ה-Folio לשוק עוד לפני המתחרות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x