שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

צלם מקצועי? הבינה המלאכותית של גוגל בדרכה להחליף אותך

ענקית הטכנולוגיה לימדה את התוכנה שלה לבחור פריים ולעבד אותו כפי שעושים אנשי מקצוע - ואז הציגה תמונות שכאלה לצלמים מנוסים. כולם חשבו שאת התמונה צילם אדם מוכשר, בעוד שהיו אלה פריימים מגוגל סטריט ויו

ויקי אוסלנדר 13:0224.07.17
צמד חוקרים מגוגל הצליח לשטות בצלמים מקצועיים ולהציג תמונות נוף שנוצרו על ידי תוכנה כיצירה של אנשי מקצוע. מדובר במערכת למידה עמוקה שגוגל מכנהCreatism ומבנה פעולתה פורסם במאגר המאמרים ArXiv של אוניברסיטת קורנל בארה"ב.

 

 

החוקרים לימדו את המערכת ממדים שונים של אסתטיקה באמצעות 15 אלף תמונות מקצועיות של צלמים אנושיים, בין היתר חיתוך, איזון צבעים, תאורה, רוויה ושימוש בפילטרים. הם גם לימדו את המערכת כיצד לתקן ולשנות צילומים כדי להתאים לממדי האסתטיקה וממה יש להימנע כדי להגיע לתוצאות ברמה גבוהה במהירות.

 

 

שיטת העבודה של התוכנה: זיהוי נקודה אסתטית בתמונה, ועיבוד שלה שיטת העבודה של התוכנה: זיהוי נקודה אסתטית בתמונה, ועיבוד שלה צילום: מחקר שביצעה גוגל

 

 

לאחר שסיימו להזין את מידע זה והמערכת למדה את הפרמטרים שהגדירו חיתוך, תאורה וצילום טובים נתנו החוקרים למערכת את ההזדמנות ליצור תמונות משלה. המערכת הוזנה בתמונות נוף מ-Google Street View והיא היתה צריכה לחתוך מתוך המידע תמונות ייחודיות של הסביבה.

 

 

תצלום נוף שיצרה המערכת של גוגל תצלום נוף שיצרה המערכת של גוגל צילום: מחקר שביצעה גוגל

 

 

כדי להוכיח שהצליחו לבנות מערכת שמצליחה לייצר תמונות מקצועיות אמנותיות, הם נתנו לשישה צלמים מקצועיים (כולם בעלי תואר ראשון ולפחות שנתיים ניסיון מקצועי) לבחון את התמונות. ביחד עם הצלמים הגדירו החוקרים 4 רמות מקצוענות, כשהאחרונה מסמלת רמת מקצוען. מתוך 173 תמונות שעמדו למבחן 45% מהתמונות קיבלו דירוג של 3 ומעלה (רמות של מקצוען מתחיל ומקצוען מנוסה).

 

 

תצלום נוף שיצרה המערכת של גוגל תצלום נוף שיצרה המערכת של גוגל צילום: מחקר שביצעה גוגל

 

 

הפחד מפני החלפת פוטנציאל חיסול משרות על ידי בינה מלאכותית היא דאגה ממשית שזכתה להתייחסויות מחברות וממשלות כאחד. עד כה עיקר הסכנה שנשקפה למשרות היתה אל משרות שדרשו סף כישורים נמוך - בוודאי לא כאלו שדורשות תפיסה של המושג החמקמק של אסתטיקה.

 

 

 

לפי הערכות שנעשו על ידי ממשלת ארה"ב, 83% מהמשרות שבהן העובדים מרווחים פחות מ-20 דולר לשעה ייעלמו בעקבות פיתוחי בינה מלאכותית. אך בתקופה האחרונה מתברר יותר ויותר כי ההתפתחות בתחום אינה נעשית כראש חץ, אלא מתרחשת בו-זמנית בכל תחומי החיים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x