$
חדשות טכנולוגיה

ליפט מפתחת טכנולוגיית נהיגה אוטונומית

מפתחת שירות הזמנת הנסיעות, שנחשבת למתחרה הגדולה ביותר של אובר, פונה לכיוון חדש. היום היא פתחה מרכז מו"פ לנהיגה אוטונומית בפאלו אלטו שבו יועסקו מאות מהנדסים

עומר כביר 20:2821.07.17

מפתחת שירות הזמנת הנסיעות ליפט (Lyft) החלה לפתח טכנולוגיית נהיגה אוטונומית – כך הודיעה היום החברה.

 

החברה, שנחשבת למתחרה הגדולה ביותר של אובר, ציינה את המהלך בפתיחת מרכז מו"פ לנהיגה אוטונומית בפאלו אלטו, שבו יועסקו מאות מהנדסים. "אנחנו רוצים לקחת תפקיד פעיל יותר ולדחוף את התעשייה לסביבה פתוחה יותר", אמר סמנכ"ל האסטרטגיה של ליפט ראג' קאפור במסיבת עיתונאים שערכה החברה. "הדרך היחידה לעשות את זה היא להיכנס עמוק יותר ולפתח את הטכנולוגיות האלו". 

 

ג'ון זימר, מייסד משותף ונשיא ליפט ג'ון זימר, מייסד משותף ונשיא ליפט צילום: בלומברג

 

מדובר בכיוון עסקי חדש בעבור החברה, שעד כה התמקדה בשיתופי פעולה עם חברות כמו אלפבית ו-NuTonomy. לפי קאפור, המהלך החדש לא יפגע בשותפויות הקיימות. "לא מדובר על הוספת מכונית אחת או שתיים לרחובות סן פרנסיסקו, אלא במאות אלפי מכוניות", הוא אמר.

 

לא מן הנמנע שתחזיות אופטימיות לתעשיית הרכבים האוטונומיים, שצופות שוק של 7 טריליון דולר, גרמו לכניסתה של ליפט לנישה המשמעותית. המחלקה החדשה תוקם בפאלו אלטו עד סוף 2018, תיפרש על יותר מ-8,000 מ"ר ותיקרא "רמה 5", על שם הרמה המתקדמת ביותר בנהיגה אוטונומית.

 

לגבי מתחריה הסביר לוק וינסנט, סגן נשיא להנדסה בחברה: "אמנם החברות הללו התחילו לפני זמן רב, אך הטכנולוגיה התפתחה מאז. אנחנו יכולים לבנות לפי טכנולוגיה עכשווית ולהתקדם במהירות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x