$
הייטק והון סיכון

קומרה קפיטל סגרה 115 מיליון דולר לקרן שנייה של 150‎ מיליון

הקרן החדשה תשקיע בסטארט-אפים בשלבים מתקדמים, בדומה לקרן הנוכחית של קומרה. חברות הפורטפוליו שלה זוכות להשקעות של 47 מיליון דולר בממוצע וקצב הצמיחה השנתי שלהן עומד על 150%

הגר רבט 15:0519.07.17
קומרה קפיטל (Qumra Capital) הודיעה היום (ד') על סגירה ראשונה של 115 מיליון דולר לקרן שנייה בהיקף של 150 מיליון דולר. עם השלמת הגיוס תנהל הקרן השקעות בסך 250 מיליון דולר.

 

 

קומרה קפיטל הוקמה לפני כשלוש שנים על ידי ארז שחר, בועז דינטי וסיון שמרי דהן, אליהם הצטרף כ-CFO דניאל סלוצקי, שכיהן בתפקיד דומה בבנצ'מרק ישראל. שחר ודינטי, ניהלו את ההשקעות של קרן ההון סיכון אוורגרין.

 

 

מימין: בועז דינטי, סיון שמרי דהן וארז שחר מימין: בועז דינטי, סיון שמרי דהן וארז שחר צילום: רונן טופלברג

 

 

קומרה משקיעה בסטארט-אפים בשלבים מתקדמים, ובין חברות הפורטפוליו שלה בשלוש השנים האחרונות נמנות Fiverr, Riskified ,AppsFlyer, Jfrog ,Signals Analytics, Sweet Inn, Minute Media, ו-EyeView.

 

המשקיעים בקרן השנייה הם ברובם Family offices (חברות פרטיות המנהלות הון למשקיעים עשירים במיוחד) מובילים מאירופה וארה"ב אשר השקיעו גם בקרן הראשונה. לפי נתוני הקרן, גילן הממוצע של חברות הפורטפוליו בקרן הראשונה בעת ההשקעה היה כ-6 שנים, הן מעסיקות כ-120 עובדים, מוכרות בממוצע מעל 17 מ' דולר , עם קצב צמיחה של 150% בשנה וההשקעה הממוצעת בהן היא בסכום של 47 מ' דולר.

 

 

 

ארז שחר, שותף מנהל בקומרה, אמר: "קיים כאן דור חדש של יזמים מוכשרים בעלי חזון ותשוקה לבניית חברות משמעותיות ומובילות שוק. זהו דור שלא ממהר לאקזיטים, בעל ניסיון, סבלנות ואורך רוח לריצה למרחקים ארוכים. אנו פוגשים אותם בנקודה בה כבר הוכיחו צורך שוק, התאמה מובהקת למוצר, ואנחנו יכולים לייצר עבורם הזדמנות להמשך צמיחה מואצת באמצעות העמדת הון משמעותי נוסף". 

 

"כשהקמנו את הקרן", הוסיף, "היינו חלוצים במתן מימון שכזה. שלוש שנים אחרי אנו גאים להוביל את השוק במספר והיקף השקעות Late Stage אך בעיקר גאים לחבור לשורה של יזמים איכותיים שבונים בישראל תעשיית חדשנות משגשגת ומעסיקים מאות עובדים במרכזי הפיתוח בארץ".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x