$
הייטק והון סיכון

חרגול פודטק גייסה 600 אלף דולר ונכנסת לארה"ב

החברה פיתחה טכניקה לגידול המוני של חגבים, בתור מקור חלבון זול וזמין. את סבב הגיוס הובילו סיירוס ונצ'ר ו-SLJ, קרן אימפקט הולנדית. הסבב יאפשר לחברה להתחיל למכור בארה"ב אבקת חלבון ומוצרים נוספים

גולן חזני 13:2317.07.17
חברת חרגול פודטק מקבוצת טרנדליינס השלימה גיוס של 600 אלף דולר משתי קרנות בהולנד וסינגפור ומתחילה לשווק את מוצריה בארה"ב. כך הודיעה החברה בסוף השבוע.

 

 

חרגול פודטק פיתחה שיטה לייצור המוני של חגבים למאכל, שמשמשים כמקור חליפי וזמין לחלבון, וכן ליסודות תזונתיים חשובים נוספים כמו ברזל, אבץ ואומגה 3 ו-6. החך המערבי המצוי אולי נרתע באופן אינסטינקטיבי, אבל לחגבים יש שוק ענק במרכז אמריקה, אפריקה והמזרח הרחוק, שמוערך ביותר ממיליארד בני אדם, שצורכים חרקים אלו על בסיס קבוע.

 

בן פרידמן ודרור תמיר מחרגול פודטק בן פרידמן ודרור תמיר מחרגול פודטק צילום: נאור פרידמן

 

 

גם השווקים באירופה ובצפון אמריקה מתפתחים בהתמדה על רקע סגולותיהם התזונתיות, הבריאותיות והסביבתיות של החגבים. הבעיה בשיטה המקובלת כיום להשיג חגבים, איסוף בטבע, היא שבמשך 11 חודשים בשנה המוצר אינו זמין.

 

חרגול פוד-טק פיתחה שיטות גידול "בשבי", שמאפשרות לגדל במהירות, בהיקפים גדולים מאוד ובתנאים סניטריים מוקפדים מספר זנים של חגבים, ולשווקם לכל אורך השנה. הגידול נעשה בחוות גידול מסחרית, ראשונה מסוגה בעולם, במושב אליפלט בגליל העליון.

 

חרגול, שהוקמה לפני שנה בסה"כ (אבל מייסדיה פעלו עוד קודם תחת השם "סטייק צרצר"), משתלבת בגל עולמי של חברות סטארט-אפ שמבקשות למצוא תחליפי חלבון זולים ויעילים לייצור וידידותיים בהרבה לסביבה ביחס לבשר. זאת, בין היתר, על בסיס צמחים, אצות, בשר מעבדה וחרקים. בהקשר זה, לחגבים יש יתרונות מובהקים על פני שאר התחליפים – הרכב תזונתי עדיף (מעל 72% חלבון במוצר הסופי); טעם ניטרלי של אבקת החלבון המופקת מהם, שמאפשר לתעשיית המזון שימוש נרחב; ונטייתם להתלהק - שעל בסיסה, בין השאר, פיתחה חרגול את השיטה לייצור מסחרי המוני שלהם. זאת ועוד, מדובר בחיה כשרה למאכל ליהודים ולמוסלמים.

 

חגב ואבקת החלבון שמופקת ממנו חגב ואבקת החלבון שמופקת ממנו

 

 

בימים אלו מתחילה החברה לשווק את מוצריה לשוק האמריקאי: אבקת חלבון, שמשמשת לחטיפי אנרגיה, משקאות ייעודיים לספורטאים וכתוסף למאכלים תעשייתיים שונים, וכן חגבים שלמים למאכל, שגדלים בחווה באליפלט. במקביל כבר צברה החברה הזמנות מלקוחות מאירופה.

 

מאז הקמתה גייסה חרגול פודטק יותר ממיליון דולר, בין היתר באמצעות קבוצת טרנדליינס אליה היא משתייכת. הגיוס הנוכחי, גיוס סיד בסך 600 אלף דולר, נסמך על שני גורמים – הקרן הסינגפורית סיירוס וונצ'ר קפיטל, שכבר השקיעה בעבר בחברה ובאופן כללי משקיעה בחברות סטארט-אפ ומיזמים בתחום מזון העתיד, ו-SLJ - קרן אימפקט הולנדית פרטית.

 

 

 

דרור תמיר, מנכ"ל חרגול פודטק, מסר: "הקמנו את החווה המסחרית הראשונה בעולם לגידול חגבים למאכל. החלבון שאנחנו מייצרים יעיל לגידול, ידידותי מאוד לסביבה, והעיקר - בעל ערך תזונתי גבוה יותר מכל מקור חלבון אחר שבנמצא. לא סתם המוצר שלנו מעורר עניין בקרב לקוחות מכל רחבי העולם. באמצעות הגיוס שהשלמנו עכשיו נוכל להרחיב בצורה משמעותית מאוד את יכולות הייצור של החווה, פי חמישה, כך שיענו על הביקוש הגדול שיש לנו, לשמחתנו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x