$
הייטק והון סיכון

Vroom גייסה 76 מיליון דולר בהובלת פיקו ונצ'ר פרטנרס

עד כה גייסה החברה, שמפעילה אתר לקנייה ומכירה של מכוניות, 295 מיליון דולר. הנוכחות הישראלית בחברה הצטמצמה בשנה שעברה

מאיר אורבך 10:4416.07.17

חברת הסטארט-אפ הישראלית - אמריקאית Vroom, שמחברת בין מוכרים ורוכשים של מכוניות משומשות, גיייסה 76 מיליון דולר, כך נודע ל"כלכליסט".

 

הקרן הישראלית פיקו ונצ'ר (PICO Venture Partners) של אלי וורטמן, אחד ממייסדי החברה, הובילה את סיבוב הגיוס ביחד עם קרנות הון סיכון אמריקאיות שכבר השקיעו בחברה בעבר. עד כה גייסה Vroom, לרבות הגיוס הנוכחי, 295 מיליון דולר.

 

מייסדי Vroom אלון בלוך ואלי וורטמן מייסדי Vroom אלון בלוך ואלי וורטמן צילום: Natasha Jahangir

 

Vroom מייתרת את הטרחה שבדרך המסורתית של קנייה, מכירה ומימון מכוניות בארה"ב. באמצעות האתר של החברה, מי שרוצה למכור רכב מעלה תמונות, עונה על שאלון ומקבל הצעת מחיר מהחברה. במידה וההצעה רלוונטית, נציגי החברה אוספים את הרכב, משפצים אותו ומוכרים אותו דרך האפליקציה של Vroom. בעבר החזיקה החברה מרכז פיתוח בישראל, שנסגר במהלך שנת 2016.

 

Vroom הוקמה בשנת 2014 בידי הישראלים אלי וורטמן ואלון בלוך, החברים היום בדירקטוריון החברה. ב-2016 עבר זעזוע על החברה לאחר רכישה של מתחרה אמריקאית, Texas Direct Auto, שמפעילה אתר ושירות למכירת רכבים משומשים.

 

הכניסה של אנשי החברה המתחרה הביאה ליציאה של מייסדי Vroom מתפקידים פעילים והקטינה את הנוכחות הישראלית בחברה. כעת מעסיקה החברה כ־600 עובדים בארה"ב ומנהלת מחזור מכירות של מעל מיליארד דולר בשנה. בטקסס מחזיקה Vroom מרכז גדול לשיפוץ כלי רכב. מטה ההנהלה נמצא בניו יורק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x