$
הייטק והון סיכון

אקזיט

סימנטק קונה את סקייקיור הישראלית בכ-280 מיליון דולר

החברה פיתחה טכנולוגיה לאבטחת מכשירים ניידים שמשתמשת בבינה מלאכותית ולמידת מכונה, מה שמאפשר הגנה פרואקטיבית וחיזוי מתקפות. "רכישת סקייקיור מהווה צעד גדול באסטרטגיה שלנו", אמר מנכ"ל סימנטק

מאיר אורבך 16:2711.07.17

סימנטק רוכשת את חברת הסייבר הישראלית סקייקיור (Skycure), שלה משרדים בישראל ובארה"ב, שפיתחה הגנה על מכשירים ניידים. החברות סירבו לספק הערכה על שווי ההסכם אבל על פי הערכות עומד על כ-280 מיליון דולר.

 

 

 

טכניקות חיזוי וזיהוי האיומים של סקייקיור יעשירו את קווי המוצר למובייל של סימנטק עבור ארגונים ויסייעו להם לשלב שימוש במכשירים ניידים לצרכי העבודה בארגון, ולהבטיח שמכשירים אלו יהיו נטולי סיכון ומאובטחים בטרם יקבלו גישה למשאבים ארגוניים.

 

השטף ההולך וגדל של מספר המכשירים הניידים במקומות עבודה, המנוהלים והבלתי מנוהלים, כגון מחשבי טאבלט וטלפונים חכמים, חושף ארגונים לסיכונים ונקודות תורפה חדשות. חוקרי סימנטק גילו יותר מ-600 נקודות תורפה חדשות במערכות ההפעלה iOS ואנדרואיד בשנה האחרונה - ומספר המתקפות שאותרו במכשירים ניידים הוכפל לכ-1.8 מיליון.

 

מייסדי החברה, עדי שהרבני ויאיר עמית מייסדי החברה, עדי שהרבני ויאיר עמית צילום: רונן שהרבני

 

 

סקייקיור נלחמת בתופעות אלו על ידי שימוש בטכנולוגיות של בינה מלאכותית ולמידת מכונה ליצירת פתרון אחיד, שמגן פרואקטיבית על מכשירים ניידים שונים ומסוגל להגן מפני איומים ולחזות אותם. הכנסת מוצרי סקייקיור אל חבילת הסייבר הסייבר המשולבת שמציעה סימנטק ללקוחות צפויה להעניק הגנה טובה מבעבר מפני איומים מגוונים. סימנטק השקיעה באבטחה במובייל באמצעות קווי המוצר SEP Cloud ו-Norton Mobile. רכישת Skycure תרחיב את יכולות ההגנה של קווי המוצר הללו, ותסלול בפני סימנטק את הדרך ליותר ממיליארד מכשירי קצה.

 

פתרון אבטחה חוצה פלטפורמות

 

"אחת ההנחות המסוכנות ביותר כיום היא שמכשירי iOS ומכשירים ניידים אחרים שעובדים מביאים עימם למשרד הינם בטוחים, בזמן שהאפליקציות והנתונים על גבי מכשירים אלה נתונים תחת כמות הולכת וגדלה של מתקפות", אמר גרג קלארק, מנכ"ל סימנטק. "אנו סבורים שכוח העבודה של העתיד יהיה נייד לחלוטין ויזדקק לפתרון סייבר שמלווה אותו לכל מקום".

 

 

מטה סימנטק מטה סימנטק צילום: wikipedia

 

 

"עולם המובייל מהווה רכיב מרכזי באסטרטגיה שלנו, והרכישה של סקייקיור מהווה צעד גדול קדימה ביישומה", הוסיף. "ביחד, נציע ללקוחות דור הענן ארכיטקטורת אבטחת סייבר משולבת, שתגן על המכשירים הניידים ועל הרשתות בהן הם פועלים על גבי מערכות ההפעלה ווינדוס, iOS ואנדרואיד". לדבריו, בעתיד יידרשו רמות אבטחה שספקי תקשורת לבדם לא יוכלו לספק ועל כן מנסה ענקית הסייבר לבנות פתרונות שיוכלו להגן על כל פלטפורמת תוכנה, פתוחה או סגורה.

  

עדי שהרבני, מנכ"ל סקייקיור וממייסדיה, מסר: "אנו שמחים להצטרף לצוות של סימנטק ומרוצים מהכרתו בערך של פתרון ההגנה שלנו מפני איומים במובייל, שעושה שימוש בלמידת מכונה ובינה מלאכותית כדי להיערך מבעוד מועד למתקפות ומאפשר לנו להגן מפני איומים עוד לפני שהגיעו למכשיר עצמו, וזאת מבלי לפגוע בחוויה של משתמש הקצה או בפרטיות". לדבריו, המערכת של סקייקיור תשלים את חבילת סימנטק, מה שיאפשר לארגונים לאמץ מדיניות BYOD באופן נרחב.

 

רווח נאה למשקיעים


קרן ההון סיכון פיטנגו השקיעה בחברה יותר מ-3 מיליון דולר ולפי הערכות תרוויח מהאקזיט 84 מיליון - רווח מרשים מאוד. בשיחה עם "כלכליסט" סיפר רמי קליש, שותף מייסד בקרן: "כאשר השקענו בסקייקיור, האמנו שכל נושא המובייל ישתלב בחברות ויהווה איום על הרשתות הארגוניות. כשהתחלנו היא הקדימה את זמנה - אבל בשנה האחרונה הנושא התחמם וסקייקיור עלתה לכותרות".

 

רמי קליש מפיטנגו, שהשקיעה בחברה רמי קליש מפיטנגו, שהשקיעה בחברה צילום: אוראל כהן

 

 

עם הוספת הטכנולוגיות של סקייקיור, תוכל סימנטק לשמש כשותף אסטרטגי של חברות תקשורת המבקשות לבנות פתרונות אבטחה מלאים למובייל עבור משתמשי הקצה שלהן. בנוסף, החברה קיבלה הכרה מצד לקוחות Global 2000 במגזרי הבריאות והפיננסים.

 

 

העסקה כפופה לתנאי סגירה מקובלים, והיא צפויה להיסגר ברבעון הפיננסי השני של 2017. סימנטק צופה כי הטכנולוגיות של סקייקיור יהיו זמינות ללקוחות הקיימים והחדשים של פלטפורמת הגנת נקודות הקצה שלה וללקוחות נורטון מייד עם סגירת העסקה. לא נמסרו התנאים הפיננסיים של העסקה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x