מכשירים

הסופר-סמארטפון של אנדי רובין עולה על שרטון

שבועיים חלפו ממועד השקתו המתוכנן של מכשיר ה-Essential והחברה ממלאת פיה מים; לא ברור אם מדובר בכשלים טכניים, בעיות ייצור או מיעוט הזמנות. גם ספקית הסלולר ספרינט, שתכננה למכור את המכשיר, אינה מגלה

רפאל קאהאן 18:1009.07.17

לפני קצת יותר מחודש הציג אנדי רובין, ממציא אנדרואיד, את טלפון ה-Essential ואף החל לקבל הזמנות עבורו ב-700 דולר ליחידה. עתה, שבועיים אחרי שחלף מועד ההשקה המתוכנן, עדיין לא הגיעו הטלפונים ללקוחות.

 

 

החברה לא הסכימה למסור מתי הלקוחות יקבלו את האסנשיאל שלהם. יותר מכך, ספקית הסלולר ספרינט שאמורה הייתה לשווק אותו מסרה שלא ברור עדיין מתי הוא יהיה זמין - אך שתקבל אותו השנה. מדובר בחדשה רעה מאוד עבור המיזם של רובין; מעבר לסמארטפון הוא היה אמור לכלול אקוסיסטם שלם של מוצרי אינטרנט הדברים ובית חכם, ביניהם מרכזת שליטה בשם הום. הטלפון עצמו אמור להציג ביצועים מעולים, זמן סוללה ממושך, מצלמה מתקדמת ואיכויות מבוקשות אחרות.

 

 

 

מכשיר ה-Essential Phone מכשיר ה-Essential Phone

 

 

רובין גייס כ-300 מיליון דולר ממשקיעי הון סיכון, כך שהוא מחוייב לעמוד בלוח זמנים כדי לקבל את המימון המובטח. מיזם אחר של רובין, CastAR, שהתמחה במוצרי חומרה למציאות מוגברת, הודיע לאחרונה על סגירה תוך כדי שהוא שולח את 70 העובדים שלו הביתה.

 

 

הטלפון של רובין זכה להתעניינות רבה מצד חובבי טכנולוגיה רבים שראו בו ניסיון לחדש בשוק חומרה שלא מציע חידושים יוצאי דופן בשנים האחרונות. האם האיחור נובע מבעיות ייצור? ממיעוט מזמינים בפועל או מבעיות טכניות? לא ברור בשלב זה. אם יתמוטט המיזם, תהיה זו פגיעה חמורה באמינות של רובין, אבי האנדרואיד, שיתקשה לחזור למשחק החומרה במובייל. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x