$
חדשות טכנולוגיה

האיחוד האירופי נגד גוגל: קנס המיליארדים הוא רק ההתחלה

נציבות האיחוד הטילה על ענקית הטכנולוגיה קנס בסך 2.7 מיליארד דולר בשבוע שעבר - ועתה נודע שהחברה צפויה לקנסות גדולים נוספים. זאת, בשל חשד להתנהלות מונופוליסטית בשווקי הפרסום ברשת ומערכות ההפעלה

עומר כביר 10:3806.07.17
האיחוד האירופי יכול להטיל על גוגל עוד קנסות ענק בשתי חקירות נוספות שמתנהלות נגד החברה, האחת שקשורה לאנדרואיד והאחרת ל-AdSense – כך מדווחות בלומברג ורויטרס על פי מקורות בעלי ידע בנושא.

 

 

 

בשבוע שעבר הטילה נציבות האיחוד האירופי על גוגל קנס בסך 2.7 מיליארד דולר, הסכום הגבוה בהיסטוריה. הקנס ניתן בעקבות חקירה שגילתה שהחברה ביצעה מניפולציה בתוצאות מנוע החיפוש שלה כדי לתת עדיפות לשירותי השוואת המחירים שלה, על חשבון מתחרות כדוגמת ילפ.

 

 

מטה גוגל בארה"ב מטה גוגל בארה"ב צילום: שאטרסטוק

 

 

עתה, לפי הדיווחים, קרוב האיחוד לקבלת החלטה בשתי פרשות נוספות. שתי החקירות נמצאות בשלבים מתקדמים, אם כי ייתכן שהחלטה בפרשת אנדרואיד תתקבל רק לקראת סוף השנה. לדברי רויטרס, גוגל הקימה פאנל מומחים שייתן חוות דעת שנייה בחקירת אנדרואיד. אם הפאנל יסכים עם ההחלטה שקיבל הצוות המקורי, תיסלל הדרך לקבלת החלטה על קנס שיא נוסף.

 

 

חקירת אנדרואיד מתמקדת בחוזים של גוגל עם יצרניות מכשירי אנדרואיד, שמחייבים אותן להתקין את אפליקציות החברה על מכשירים עם מערכת ההפעלה. פרשת AdSense מתמקדת בחוזים שבין 2006 ל-2009 מנעו מאתרים שמציגים את הפרסומות של גוגל להציג פרסומות מפלטפורמות מתחרות, ומאז 2009 מגבילים את האופן שבו ניתן להציג פרסומות אלו.

 

גוגל ונציבות האיחוד האירופי סירבו להגיב לדיווח.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x