$
המדריך

מדריך כלכליסט

איך מוצאים רשתות WiFi פתוחות דרך פייסבוק?

הרשת החברתית השיקה לא מזמן יכולת זיהוי רשתות פתוחות וחינמיות, שמבוססת על עסקים בקרבתו של המשתמש ויכולה לסייע, בעיקר כשאתם בחו"ל. איך מפעילים אותה, מה היא נותנת ובאיזה מחיר?

רפאל קאהאן 21:2005.07.17

פייסבוק השיקה לאחרונה שירות חדש: יכולת מציאת רשתות WiFi פתוחות לחיבור אינטרנט אלחוטי. זה אינו שירות חדשני וישנן הרבה אפליקציות דומות בחנויות היישומים של גוגל ואפל. ואולם, עבור מי שמשתמש בפייסבוק כל הזמן, זה עשוי להיות פיתרון שימושי במקרים מסוימים.

  

 

 

איך מפעילים את השירות? פשוט מאוד: ראשית יש לוודא שהאפליקציה שלכם שודרגה לגרסה האחרונה. שירות ה-WiFi נמצא תחת חוצץ שלושת הקווים האנכיים בצד שמאל של האפליקציה, תחת "אפליקציות" (ליחצו על "הצג עוד" כדי לראות את רשימת היישומים המלאה).  

מימין: רשימת היישומים באפליקציית פייסבוק. משמאל: תצוגת רשימת הרשתות הפתוחות מימין: רשימת היישומים באפליקציית פייסבוק. משמאל: תצוגת רשימת הרשתות הפתוחות צילום מסך

 

 

הקשה על אייקון השירות מקפיץ לכם מפה אינטראקטיבית שמראה לכם את הרשתות הזמינות בסביבתכם. תוכלו לבחור אחת ולהתחבר אליה בעת הצורך - כל עוד אתם בטווח. זהו כלי שימושי מאוד, למשל, כשאתם מסתובבים בחו"ל ולא יודעים היכן יש רשת פתוחה זמינה.

 

 

לאחר הפעלת התכונה, תוכלו לראות היכן בקרבתכם נמצאת רשת פתוחה לאחר הפעלת התכונה, תוכלו לראות היכן בקרבתכם נמצאת רשת פתוחה צילום מסך

 

 

ואולם, יש כמה בעיות טכניות ועקרוניות בשירות איתור ה-WiFi של פייסבוק. ראשית, יש צורך בחיבור אינטרנט כדי להפעיל אותו - קצת סותר, בהתחשב בעובדה שהוא נועד כדי לאתר חיבור אינטרנט כשצריך. שנית, הרשתות הפתוחות הן של בתי עסק למיניהם, אך רק כאלה ששיתפו עם פייסבוק את החיבור שלהם. לפיכך, מטרת השירות היא לגרום לכם להיכנס אל בתי עסק ולא לעזור לכם לגלוש בחינם. שלישית, משום שמדובר על רשתות WiFi פתוחות, יש כאן סיכון אבטחה. פושעי סייבר יכולים בקלות "להכפיל" חיבור רשת או להשתלט עליו ולקבל גישה למכשירים שלכם.

 

 

מי שאינו סומך על פייסבוק, יוכל לבחור ביישומים כמו WeFi או Instabridge. למי שחרד לפרטיותו, נמליץ פשוט לסור אל מוסדות ציבור כמוזיאונים ועיריות, תחנות מרכזיות וסניפי רשתות כמקדונלדס - בכולם תוכלו למצוא חיבור רשת פתוח.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x