$
הייטק והון סיכון

זברה מדיקל תספק טכנולוגיות דימות לענקית רפואה הודית

החברה הישראלית פיתחה אלגוריתמים לניתוח וזיהוי מחלות שונות ע"ב למידה עמוקה של תצלומי CT, רנטגן, MRI ועוד. השותפה שלה, Teleradsol, צפוי להביא את מערכת זברה לכ-150 בתי חולים בעשרים מדינות

מאיר אורבך 17:1604.07.17

חברת זברה מדיקל מקיבוץ שפיים והתאגיד ההודי טלרדסול (Teleradsol) חתמו על שיתוף פעולה. במסגרתו, יגיעו מערכות הבינה המלאכותית של החברה הישראלית לכ-150 בתי חולים בכ-20 מדינות מתפתחות. החוזה ייחתם כחלק משורת ההסכמים שהוצגו היום (ג') במהלך ביקורו של ראש ממשלת הודו בישראל 

 

 

 

זברה מדיקל מפתחת רשתות מבוססות למידה עמוקה המאומנות על בסיסי נתונים גדולים של מאגרי דימות, במטרה לייעל זיהוי מחלות וסיכונים בבדיקות רנטגן, CT, ממוגרמות ו-MRI. האלגוריתמים שפיתחה מאפשרים לזהות שטפי דם בצילומי ראש, סרטן שד, אוסטאופורוזיס, שברי דחיסה, כבד שומני, סידן בעורקים ומחלות ריאה כאמפזימה. הפתרונות שלה נמצאים בבחינה בשנה האחרונה במרכזים רפואיים באנגליה, צרפת וארה"ב ושיתוף הפעולה עם טלרדסול הוא הראשון מסוגו עבורה.

 

אלעד בנימין, מנכ"ל זברה מדיקל אלעד בנימין, מנכ"ל זברה מדיקל

 

 

טלרדסול הינה תאגיד חברות הודי שמורכב ממספר חברות המתמחות בשירותי דימות. היא הוקמה ב-2002 בידי זוג רופאים שחזר מאוניברסיטת ייל להודו. היא מונה חברות המתמחות באספקטים השונים של פיענוחי בדיקות דימות, ביניהן חברת הפענוח המדורגת ראשונה בהודו, חברה המתמחה בניסויים קליניים מבוססי דימות, אוניברסיטת הכשרות לרדיולוגים ועמותה שמגייסת משאבים להנגשת שירותי רפואה מתקדמים לאוכלוסיות עניות בפריפריה ההודית. זרוע ההייטק של התאגיד מספקת שרותי טכנולוגיה לניהול ואירכוב של צילומי דימות עבור בתי חולים בכעשרים מדינות בעולם המתפתח.

 

 

"זהו מקרה קלאסי בו מדינות בעולם המתפתח, שהן הסובלות העיקריות ממחסור ברופאים מיומנים, יכולות לעשות קפיצת מדרגה וליישם טכנולוגיות שרק נוצרו עוד לפני שהן מאומצות במדינות מפותחות שטרם מרגישות את הבעיה" אמר אלעד בנימין, מנכ"ל זברה מדיקל. "החזון שעליו זברה הוקמה היה תמיד לייצר את הטכנולוגיה הנחוצה על מנת להתגבר על הפער בין הביקוש לפיענוחים מדויקים לבין היצע הרופאים הקיימים. אנחנו שמחים לראות את תחילת מימוש החזון כבר השנה ואת הפוטנציאל להגיע לכ"כ הרבה חולים במדינות מתפתחות"

 

"בתור חברת הטלרדיולוגיה המובילה בהודו, אנחנו משרתים מליוני חולים ברחבי הודו ובעשרים מדינות מהעולם המתפתח" אמרה ד"ר סוניטה מהשווארי, מייסדת טלראדסול. "היכולות של זברה להמשיך ולהנגיש מספר כל גדול של אלגוריתמים בכל שנה הן בדיוק הערך המוסף שאנחנו רוצים כדי להגשים את החזון שלנו ולשפר את הבריאות של כ"כ הרבה חולים בו זמנית".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x