$
חדשות טכנולוגיה

בלעדי לכלכליסט

אמזון תשכור בניין בחיפה שיאכלס מאות עובדים

ענקית הסחר חתמה על הסכם לשכירת בניין בשטח של 12 אלף מ"ר בפארק מת"ם, יותר מכפול מהשטח שהיא שוכרת כיום. לפי הערכות יגויסו מאות עובדים

מאיר אורבך 06:5702.07.17

ענקית המסחר המקוון אמזון חתמה על הסכם לשכירת שטח בפרויקט מת"ם־ים בפארק ההייטק מת"ם בחיפה מול אחת מבעלות הפארק, חברת גב־ים מקבוצת נכסים ובניין אי.די.בי, כך נודע ל"כלכליסט". החברות לא פרסמו את גובה העסקה, אך לפי הערכות עלות השכירות נעה בין 65–75 שקל למ"ר לבניין שגודלו כ־12 אלף מ"ר, כלומר, כ־9–10 מיליון שקל לשנה. החברה שכרה את המתחם לחמש שנים.

 לפי הערכה, צפויים לעבוד בבניין יותר מ־800 עובדים, כשכיום אמזון מעסיקה בישראל כ־300 עובדים לאחר שרכשה ב־2015 את חברת השבבים אנפורנה ב־360 מיליון דולר. אמזון תרחיב את פעילותה מעבר ל־5,000 מ"ר אותם היא שוכרת היום בפארק. החברה שכרה את הבניין ברמת המעטפת והיא צפויה לבצע בעצמה את עבודות הפנים.

 

הדמייה של בניין אמזון בפארק מת"ם-ים בחיפה הדמייה של בניין אמזון בפארק מת"ם-ים בחיפה

 

פארק מת"ם נמצא בבעלות חברת מת"ם שבה שותפות גב־ים (50.1%) והחברה הכלכלית חיפה (49.9%) שמנוהלת על ידי גב־ים. עם השלמת הפרויקט, שטחו הבנוי של הפארק יעמוד על כ־250 אלף מ"ר. אמזון תרחיב את נוכחותה בפארק בו יושבות חברות ההייטק הישראליות והבינלאומיות המובילות בעולם, ביניהן אפל, גוגל, יאהו, מיקרוסופט, אינטל, אלביט ופיליפס.

 

אחת מפעילויותיה העיקריות של אמזון בישראל היא פיתוח המבוסס על אנפורנה. החברה מפתחת מיקרו מעברים שיאפשרו תעבורת נתונים מהירה בהספק נמוך לשרתי מחשוב ולשרתי אחסון לארגונים. רכישת אנפורנה איפשרה לאמזון לשלוט במערכות האחסון שלה וכך להשלים את שליטתה בכל שלב הטכנולוגיה הקשורה אליה.

 

בנוסף לפעילות הפיתוח, פעילותה העיקרית של אמזון היא של AWS, שירותי הענן של החברה, אותה מנהל בישראל הראל יפהר. לאמזון תחומי פיתוח נוספים בישראל, כמו למשל עם פריים אייר, שמפתחת תוכנה לרחפני המשלוחים שאמזון מתכננת להשיק בעתיד, וכן עם הסטארט־אפ סייטיק, המפתח מצלמות זעירות למכשירים ניידים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x