$
מכשירים ומדריכים

הטבעת החכמה שתחליף את כרטיס האשראי והמפתחות שלכם

טבעת Token תסרוק את טביעת האצבע שלכם ותהפוך לכלי אימות זהות חכם עבור מגוון שירותים. בכך, תוכל להפוך לכלי תשלום, הפעלת יישומים, פתיחת מנעולים ועוד. מפתחיה לתמיכה של מיקרוסופט, ויזה, מאסטרקארד ועוד

רפאל קאהאן 22:5530.06.17

טבעות חכמות הן נישה בתחום המחשוב הלביש, שכמו שאר הקטגוריה - מתקשה להמריא ולמשוך לקוחות. הפיתוח האחרון בתחום מציג חשיבה יצירתית למדי: טבעת שאמורה להחליף גם את המפתחות, גם את הסיסמאות ואפילו את כרטיסי האשראי.

 

 

 

הכירו את Token, טבעת חכמה שכוללת קורא טביעות אצבעות פנימי, מה שמאפשר אימות זיהוי מיידי עבור המשתמש. טוקנייז, החברה שמפתחת את הטבעת הצליחה להשיג את התמיכה של מאסטרקרד, ויזה, מיקרוסופט ו-HID; אם אתם לא מכירים את השם האחרון, זה כי מדובר בחברה דיסקרטית וששולטת ב-80% משוק אמצעי הזיהוי ללא מפתח (keyless). אם יש לכם מנעול אלקטרוני במשרד למשל, סיכוי רב שהחברה ייצרה אותו או את הפרוטוקול שמשמש אותו.

הטבעת החכמה של טוקנייז הטבעת החכמה של טוקנייז צילום: Cherlynn Low

 

 

הטבעת עובדת כך: הסורק מזהה את טביעת האצבע ברגע שעונדים אותה. כשרוצים להשתמש בה למשל כדי לפתוח דלת, לשלם או לעלות לאוטובוס, המשתמש מקיש על הקורא התואם שכולל גם סורק IR כדי לוודא שהאצבע עליה הטבעת ענודה אכן מחוברת למשתמש. ניתן לצמד רק טביעת אצבע אחת לטבעת כדי למנוע שימוש לרעה בה וכן מתוך הנחה שמדובר באמצעי אישי ביותר - אפילו יותר מסמארטפון.

 

 

העיצוב שלה קצת מסורבל ומגודל העיצוב שלה קצת מסורבל ומגודל

 

 

הטבעת עצמה כוללת משדר שמעביר לכל סורק תואם את הזיהוי. היא תומכת NFC ובלוטות', כך שהיא מסוגלת להתמודד עם רוב אמצעי הגישה כיום. על פי הערכות, הסוללה שלה יכולה לעבוד כ-3 שבועות בין טעינה לטעינה. הטבעת נטענת על משטח אלחוטי ייעודי ויש לה נורית לד שמהבהבת ברגע שהסוללה מגיעה ל-30% טעינה. מה שמעיד שיש למשתמש כמה ימיים שנותרו לפני שהיא תיכבה. היא גם עמידה במים עד 50 מטר, כך שלא תצטרכו להסיר אותה במקלחת.

 

לעומת זאת, היא לא ממש אופנתית - שלא לומר מגושמת למדי. החברה הסכימה לגלות שכל התקשורת עם הטבעת מוצפנת ברמת EAL5. היא גם חברה ב-FIDO Alliance שמאגדת מוסדות פיננסיים וכמובן את ויזה ומאסטרקרד, מה שמעיד על תמיכה בכל הפרוטוקולים המאובטחים שלהן. הטבעת תושק בדצמבר הקרוב במחיר של החל מ-250 דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x