$
מכשירים ומדריכים

אסוס ואנווידיה חשפו חומרה ייעודית לכריית ביטקוין

החברות פיתחו שני כרטיסים גרפיים אשר לטענתן מסוגלים לכרות מטבעות וירטואליים שונים בתפוקה גדולה ב-36% מהפתרונות האחרים בשוק. אלו החברות הגדולות הראשונות שנכנסות אל זירת החומרה למטבעות הללו

ויקי אוסלנדר 12:3728.06.17

Nvidia ואסוס נכנסות לעסקי המטבעות וירטואליים, כך לפי דיווח של CNBC. ענקית השבבים הגרפים חברה ליצרנית המחשבים, שפרסמה באתרה שני כרטיסים גרפיים חדשים - Mining P106 ו-Mining RX 470 - שאותם היא מגדירה כמיועדים לכריית מטבעות. טרם פורסמו מחירי הכרטיסים או מועד השקתם. לטענת החברות, הכרטיסים מאפשרים כריית מטבעות רציפה ללא הפרעה ובתפוקה הגדולה ב-36% מכרטיסים אחרים.

כריית מטבעות וירטואליים היא תהליך שמצריך משאבי עיבוד גדולים, בדגש על מהירות פעולה. הכרייה מתבססת על פתירת בעיה מתמטית סבוכה, המתבצעת בידי מפעילים שונים כשמי שפותר את הבעיה ראשון מפוצה בכמות מוגדרת מראש של מטבעות וירטואליים. לפיכך, הרווח יתקבל אם עלות הכרייה תהיה נמוכה מהתגמול. עד כה, השתמשו הכורים במעבדים מהירים שונים - ממחשבי PC סטנדרטיים ועד למעבדי קונסולות משחק וכרטיסי מסך.  

מעבד גרפי של אנווידיה מעבד גרפי של אנווידיה צילום: nvidia

 

אל תוך כלכלה זו מנסות עכשיו להשתלב יצרניות החומרה, שעד כה נעדרו לחלוטין מייצור יעודי עבורו. אם אכן יתברר כי הכרטיסים שמציעים באסוס יעילים יותר מהחומרה שבה השתמשו כורים עד כה, הם יהפכו לכלי תחרותי הכרחי בשוק.

 

העניין של Nvidia ואסוס בשוק המטבעות הווירטואליים נעשה על רקע פופולריות גואה של התחום, בעיקר בשנה האחרונה, שבה שווי שוק זה זינק ביותר מפי שניים ל-100 מיליארד דולר. ביטקוין, המטבע הוירטואלי הראשון והדומיננטי ביותר, זינק מתחילת השנה ב-153% ונסחר היום ב-2,500 דולר למטבע אחד. לתקופה קצרה אף חצה מחירו את רף 3,000 דולר. האת'ר, המטבע השני בחשיבותו, בשוק זינק במעל 3,000% ונסחר היום ב-280 דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x