שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

בלעדי לכלכליסט

חברת Trax השלימה גיוס רביעי: 64 מיליון דולר

קרן ורבורג פינקוס האמריקאית היא המשקיעה הגדולה בסבב של החברה הישראלית־סינגפורית, שפיתחה טכנולוגיית עיבוד תמונה להפקת מודיעין עסקי. בנוסף, החברה הודיעה על שת"פ עם נילסן

גולן חזני 06:5525.06.17

חברת Trax הישראלית־סינגפורית, שפיתחה טכנולוגיית ניתוח של תמונות שמתקבלות מסמארטפונים ושמשמשת לייצור מודיעין עסקי ולשיפור ביצועים קמעונאיים, השלימה לאחרונה גיוס של 64 מיליון דולר. ל"כלכליסט" נודע כי מרבית הסכום, 50 מיליון דולר, הושקעה על ידי קרן ורבורג פינקוס האמריקאית, שהיא משקיעה חדשה בחברה, בעוד יתרת הסכום הושקעה על ידי משקיעים קודמים, בהם קרן ברודפיק מאסטרס (BroadPeak Masters) הסינגפורית ובנק אינווסטק הדרום־אפריקאי.

 

 

 

ההשקעה הנוכחית הופכת את הקרן האמריקאית הוותיקה, שהוקמה ב־1995 ושהשקיעה לאורך השנים יותר מ־45 מיליארד דולר בחברות שונות, בין היתר בחברת הצמיגים אליאנס, למשקיעה הגדולה בחברה. קרן ורבורג פינקוס התעניינה בעבר ברכישת כלל ביטוח, אך המגעים לא הבשילו לכדי עסקה.

 

המייסדים פלדהיים ובר-אל המייסדים פלדהיים ובר-אל

 

 

הגיוס הנוכחי של Trax, הרביעי במספר, מתבצע חצי שנה לאחר שהחברה השלימה את הגיוס השלישי שלה, שבו גייסה 25 מיליון דולר, ופחות משנה לאחר שגייסה 65 מיליון דולר בשני סבבים. בסך הכל גייסה החברה, ששווייה מוערך ביותר מ־300 מיליון דולר, 167 מיליון דולר עד היום.

 

שיתוף פעולה בינלאומי עם חברת נילסן

 

בנוסף, Trax הודיעה ביום חמישי האחרון על כך שחתמה על הסכם אסטרטגי משמעותי עם חברת נילסן העולמית. במסגרת ההסכם ישווקו שתי החברות קו מוצרים תחת מותג משותף. המוצרים יתבססו על טכנולוגיית הראייה הממוחשבת של Trax בשילוב המידע שמתקבל מהמוצרים של נילסן על מכירות בקופות, והם יאפשרו ללקוחות לבצע מדידה וניטור של ביצועיהם העסקיים. שיתוף הפעולה בין החברות הוא שיתוף פעולה גלובלי, והמדינה הראשונה שבה יושק השירות החדש היא ארה"ב.

 

אחת המטרות של גיוס הכספים הנוכחי הוא לממן את שיתוף הפעולה עם נילסן. מטרה נוספת היא לממן את רכישתה של פעילות עסקית משמעותית של חברה מתחרה.

לקוחות ב־45 מדינות שמפיקים מודיעין מתמונות.

 

 

 

Trax נוסדה ב־2010 על ידי יואל בר־אל ודרור פלדהיים שמשמש כיום כמנהל המסחרי הראשי של החברה. לחברה יש גם מרכז עסקי משמעותי בסינגפור, שבה חי בר־אל זה כ־20 שנה.

 

הטכנולוגיה של החברה סוקרת מדי חודש יותר מ־8 מיליון תמונות שצולמו בחנויות באמצעות סמארטפונים וטאבלטים על ידי יותר ממיליון מבקרים, שבאמצעותן ניתן להפיק תובנות עסקיות ושיווקיות וכן לייצר מודיעין עסקי. כלומר, בעלי מותגים יכולים לעשות שימוש בטכנולוגיה של Trax כדי לראות בצורה ברורה יותר כיצד המוצרים שלהם משתלבים בחנויות והיכן ממוקמים המתחרים שלהם. כיום לחברה יש לקוחות ב־45 מדינות.

 

לפני כשנה שקלה החברה הנפקה בבורסת תל אביב לפי שווי של 800 מיליון שקל ובהובלת דיסקונט חיתום. בסופו של דבר, החברה החליטה לסגת מהתוכנית משום שהיא שאפה לשווי גבוה יותר. לאחר מכן בחנה Trax הנפקה באוסטרליה, אך גם הרעיון הזה ירד מהפרק.

 

 

 

לאחר שהחברה החליטה שבינתיים אין בכוונתה להנפיק, היא יצאה בחודש ינואר האחרון לגיוס פרטי.

 

Trax מעסיקה כיום 220 עובדים ברחבי העולם, מתוכם 130 במרכז הפיתוח בתל אביב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x