$
חדשות טכנולוגיה

סין סגרה שלושה אתרי סטרימינג - בהם "טוויטר הסיני"

שלושת האתרים, סינה וויבו ואתרי החדשות Ifang.com ו-ACFUN נסגרו בשל הפצת תכנים פוליטיים לא ראויים בסטרימינג ופעילות ללא רישיון מתאים

ויקי אוסלנדר 13:5924.06.17

הרגולטורים הסינים עצרו את פעילותן של שלוש חברות אינטרנט פופולריות בשל הפצת תכנים פוליטיים לא ראויים בסטרימינג ופעילות ללא רישיון מתאים. האתרים המדוברים הם סינה וויבו (Weibo), שמכונה ה'טוויטר הסיני', והוא מהרשתות החברתיות הפופולריות ביותר בסין, ואתרי החדשות Ifang.com ו-ACFUN.

 

לפי המינהל לעיתונות, רדיו, קולנוע וטלוויזיה של רפובליקת סין (SAPPRET) לשלושת האתרים "לא היה את הרישיון הדרוש לביצוע סטרימיניג לתכני וידיאו". עוד נטען כי האתרים נתנו במה לתכנים חברתיים ופוליטיים שליליים. האתרים נחסמו והוטל עליהם לעבור שינויים שיאפשרו הפעלת מרחב נקי ובטוח מקולות שליליים. 

  צילום: בלומברג

 

לוויבו יש כ-340 מיליון משתמשים חודשיים פעילים. החברה נסחרת בנאסד"ק לפי שווי של 15 מיליארד דולר ומשקיעה רבות בתחום השידורים החיים. בנובמבר האחרון היא השקיעה 120 מיליון דולר בסבב הגיוסים האחרון של חברת Yixia, פלטפורמה שמאפשרת שיתוף של סרטונים קצרים ברשתות חברתיות שונות.

 

צנזורת אתרי אינטרנט בסין אינו דבר חדש. ענקיות כמו פייסבוק וגוגל פועלות בצורה חלקית אם בכלל בשווקים הסיניים לאור דרישות צנזורה מחמירות. וויבו עצמה מעסיקה מאות עובדים שכל תפקידם הוא לנטר את תוכן הגולשים 24 שעות כדי לעמוד בדרישות הממשל הסיני. בתחילת החודש הרשויות הסיניות סגרו כ-60 חשבונות פופולאריים ובמאי הודיעה סין כי רשתות חברתיות מסוג זה יכולות להיות מנוהלות רק על ידי צוות שאושר על ידי השלטון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x