$
הייטק והון סיכון

פרסום ראשון

מפעל Visonic בקריית גת בסכנת סגירה

בעלת Visonic, חברת Tyco האמריקאית, שוקלת להעביר את פעילות הייצור שלה לסין. המפעל מעסיק כ-450 עובדים ומייצר מדי שנה יותר מ-2 מיליון מערכות אזעקה, גלאים והתקנים אלחוטיים

הגר רבט 16:5922.06.17
חברת טייקו (Tyco) האמריקאית עומדת לפני צמצום פעילות בישראל. ל"כלכליסט" נודע כי החברה האמריקאית, בעלת חברת ויסוניק (Visonic) הישראלית שוקלת את העברת פעילות הייצור של החברה לסין.

לוויסוניק, העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק מערכות אבטחה מתקדמות לבתים וארגונים, מפעל המעסיק כ-450 עובדים בקריית גת. היא נרכשה על ידי טייקו ב-2011 תמורת כ-100 מיליון דולר. בעקבות הרכישה חדלה להיות ציבורית ומניותיה נמחקו מהמסחר.

מפעל ויסוניק בקריית גת מפעל ויסוניק בקריית גת צילום: denisra

 

כל מוצרי החברה מיוצרים במפעל בקריית גת, המשתרע על פני 10,000 מ"ר. לפי נתוני החברה במפעל מיוצרים מדי שנה יותר מ-2 מיליון מערכות אזעקה, יותר ממיליון גלאים קוויים, ומאות אלפי התקנים ומשדרים אלחוטיים שונים כגון שלטי-כיס, סירנות, אביזרי בקרה ועוד.

 

בינואר 2016 הכריזה חברת Johnson Controls על מיזוג עם טייקו תחת השם Johnson Controls International plc והעברת מטה החברה לאירלנד למטרות מס. הנהלת החברה יושבת במילווקי שבארה"ב. ג'ונסון קונטרול מעסיקה היום 120 אלף עובדים ב-2,000 מוקדים ברחבי העולם.

 

בחברת ג'ונסון קונטרול העולמית סרבו להגיב בנושא.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x