$
חדשות טכנולוגיה

חדש בפייפאל: העברת כסף מהחשבון ישירות לבנק בדקות

השירות החדש למשתמש להעביר כספים בתוך דקות ויתמוך בכרטיסי ויזה ומאסטרקארד. המטרה: להכניס רווחים נוספים מעמלות - ולהתחרות בשירותי התשלומים החדשים של הבנקים הגדולים בארה"ב

ויקי אוסלנדר 13:3021.06.17
פייפאל משיקה שירות ניסיוני של העברת כספים מחשבון פייפאל לחשבון הבנק. השירות מושק כעת בצורה ניסיונית בארה"ב ויאפשר למשתמשים להעביר כספים בתוך דקות ספורות מאז שבוצעה הפעולה. השירות יהיה זמין למחזיקים בכרטיסי ויזה ומאסטרקארד.

ההעברה יכולה להתארך עד ל-30 דקות, ועלותה תעמוד על 25 סנט לפעולה. מדובר בניסיון לצבור מקורות הכנסה חדשים לחברת שירות התשלומים. אף ש-25 סנט לא נשמע הרבה, דרך החברה נוהלו כ-1.7 מיליארד עסקאות ברבעון האחרון והסנטים הבודדים עלולים להתברר כתוספת נאה לשורה התחתונה של החברה.

 

אפליקציית התשלומים של פייפאל אפליקציית התשלומים של פייפאל

 

השירות החדש של פייפאל נועד לתת תשובה לשירות התשלומים החדש Zelle של 30 בנקים גדולים בארה"ב כמו סיטיבנק ו-וולס פארגו שהושק רק החודש. Zelle פועלת ללא כל דמי עמלה, אך רק מאתרי האינטרנט והאפליקציות של הבנקים. לא כאפליקציה ייחודית. עם זאת הוא הפך לנגיש ל-86 מיליון לקוחות הבנקים המשתתפים בפרויקט. השירות של Zelle מאפשר העברת תשלומים P2P בזמן אמת במגוון רחב של מוסדות פיננסיים, לפני שנפתח לציבור הפלטפורמה שימשה מוסדות להעביר 16 מיליארד דולר ברבעון האחרון באמצעות 51 מיליארד עסקאות.

 

במשך שנים ניסתה פייפאל להיות מעין שירות מתחרה למחזיקי כרטיס אשראי, מעודדת משתמשים לקשר בין חשבון הפייפאל שלהם לחשבון הבנק. עם זאת, בחודשים האחרונים פועלת החברה בשיתוף פעולה עם אותם גורמים. בין היתר, החלה לעבוד עם גוגל ולתמוך באנדרואיד פיי (Android Pay), הארנק הדיגיטלי שלה, בתשלום באמצעות חשבונות פייפאל. בנוסף, חתמה החברה על עסקאות עם וודפון, וולס פארגו, פייסבוק, ויזה ומאסטרקארד - בסך הכל 11 שיתופי פעולה חדשים עם גופים פיננסיים בשנה האחרונה. במהלך 2016 בוצעו דרך פייפאל 2 מיליארד עסקאות, בסכום כולל של 102 מיליארד דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x