$
חדשות טכנולוגיה

דיווח: מפתחת אנגרי בירדס דחתה הצעת רכש של 3 מיליארד דולר

לפי רויטרס, טנסנט הסינית הציעה לרכוש את רוביו, סטודיו האנימציה והמשחקים הפיני. לפי הדיווח, ברוביו דחו את ההצעה ונערכים להנפקה

רפאל קאהאן 13:2916.06.17

טנסנט הסינית הציעה לרכוש את רוביו, סטודיו האנימציה והמשחקים הפיני שעומד מאחורי מוצרי אנגרי בירדס הפופולריים, בכ-3 מיליארד דולר. על פי דיווח של אתר The Information שצוטט על ידי סוכנות רויטרס היום (שישי). עם זאת ברויטרס הוסיפו שברוביו דחו את ההצעה ואמרו שהחברה מתכננת במקום זאת לבצע הנפקה בזמן הקרוב.

 

"החברה והמשקיעים בודקים כל הזמן הצעות ואפשרויות לפיתוח עתידי של רוביו", נמסר במייל שנשלח מהחברה לרויטרס בתגובה. במייל החברה מסבירה שהנפקה עשויה להיות רלבנטית בעתיד כדי לסייע לה בפיתוח עסקיה. אך הוסיפה שאף החלטה לא התקבלה בנושא".

 

בטנסנט סירבו להגיב. רוביו חזרה לרווחיות בשנה שעברה לאחר שעסקיה נחלשו בזכות השקת סרט הקולנוע של אנגרי בירדס שזכה להצלחה בקופות. הסרט סייע לחברה לקדם את מכירות המשחקים שלה והחזיר אותה לתודעה.

 

החברה מוחזקת בידי המייסד, ניקלאס הד ודודו קאז' הד שמחזיק בכ-70% ממנה. בשנה שעברה רכשה טנסנט את מניות הרוב במתחרה של רוביו, Supercell מפתחת משחק קלאש רויאל שהיא פינית גם כן, עבור כ-8.6 מיליארד דולר.

 

אנגרי בירדס אנגרי בירדס

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x