$
הייטק והון סיכון

WhiteSource גייסה 10 מיליון דולר

החברה פיתחה פלטפורמה לניהול ואבטחה של רכיבי קוד פתוח - שמהווים כ-80% מבסיס הקוד בארגונים מסוימים. את סבב הגיוס הובילה קרן 83North ובעקבותיו תגדל החברה מ-50 ל-100 עובדים

הגר רבט 14:3114.06.17
חברת WhiteSource גייסה 10 מיליון דולר בסבב B, אותו הובילה קרן 83North והשתתפו בו Microsoft Ventures - קרן ההשקעות של מיקרוסופט - ודיוויד סטרוהם מקרן Greylock Partners. החברה גייסה עד כה כ-14 מיליון דולר.

WhiteSource שנוסדה על ידי שלושה יזמים סדרתיים - רון רימון, עזי כהן ורמי שש - מציעה לחברות פתרון ניהול ואבטחה של רכיבי קוד פתוח. "היום גם ארגונים שאינם חברות תוכנה במהותם, כמו בנקים וחברות תקשורת, מפתחים תוכנה" אמר שש, מנכ"ל החברה, ל"כלכליסט". "הם משתמשים בהרבה רכיבי קוד פתוח ובדרך כלל לא ממשיכים לעקוב ולפקח עליהם אחרי שכבר הוטמעו בתוכנה. אנחנו יודעים לזהות איפה נעשה שימוש בקוד פתוח בתוכנה המסחרית ואז לסייע בדברים כמו אבטחת מידע ולעקוב אחרי תנאי השימוש והרישוי ולדאוג שלא יפרו אותם, כמו גם לאפשר לחברה ליישם את המדיניות הארגונית שקבעה לעצמה".

רמי שש, מנכ"ל Whitesource רמי שש, מנכ"ל Whitesource צילום: whitesource

 

לפי נתוני החברה, רכיבי קוד עשויים להוות במקרים מסוימים כ-80% מבסיס הקוד של הארגון. השימוש בקוד פתוח מפחית את העלויות ומקצר את לוחות הזמנים, אבל גם חושף את הארגון לנקודות תורפה בתחום אבטחת המידע. חלק מפריצות האבטחה החמורות ביותר בשנים האחרונות התבצעו באמצעות רכיבים פגיעים של קוד פתוח.

 

הגיוס הנוכחי עתיד לשמש את החברה להאצת הצמיחה ולהרחבת הפעילות הגלובלית שלה. מהחברה נמסר כי מכירותיה צמחו ב-300% בשנה מזה שלוש שנים רצופות. "עד כה, הצמיחה שלנו הייתה אורגנית" אמר שש, "אבל בשנה האחרונה השוק שינה את הדינמיות שלו וזיהינו הזדמנות לגדול בצורה משמעותית". בהתאם מתכוונת החברה, שמעסיקה היום כ-50 עובדים, להגיע ל-100 עובדים ברבעון הראשון של 2018.

 

"השקענו ב-WhiteSource לאחר שהשתכנענו שהאימוץ המהיר של תכנת קוד פתוח - המהווה כיום את מרבית הקוד החדש בחברות קטנות ובינוניות ובתאגידים - אינו מנוהל היטב", אמר ארז עופר, שותף ב-83North. "בעיה זו מחריפה כאשר חברות מאמצות תהליכי DevOps כדי לצמצם את זמן ההגעה לשוק, דבר שמגביר את הצורך בפתרון כולל כמו זה של WhiteSource".

 

ארז עופר, שותף בקרן 83North ארז עופר, שותף בקרן 83North צילום: יורם רשף

 

"מיקרוסופט מחויבת לחיזוק הקשר שלה עם קהילת הקוד הפתוח", אמר מוני חסיד, מנכ"ל Microsoft Ventures EMEA. "כשותפה של WhiteSource, מיקרוסופט רואה את הערך הטמון בפתרונות הניהול והאבטחה לקוד פתוח שלה עבור ארגונים. ההשקעה שלנו בטכנולוגיה של WhiteSource היא עדות למאמץ שלנו להפוך קוד פתוח למעשי, פרודוקטיבי ובטוח".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x