$
מכשירים ומדריכים

HDR ומשחקי 4K: מיקרוסופט חשפה את Xbox One X

קונסולת המשחק החדשה היא החזקה והקטנה ביותר של החברה; היא תומכת גם במשחקים ישנים ומסוגלת להציג גרפיקה מרשימה גם על מסכים ברזולוציה נמוכה מ-4K. ואולם, מיקרוסופט לא התייחסה ליכולות ה-VR של הקונסולה או לתוכן ייעודי בתחום

ויקי אוסלנדר 11:1112.06.17
מיקרוסופט חשפה את הקונסולה החדשה שלה: Xbox One X בתערוכת המשחקים E3 בלוס אנג'לס. הקונסולה, שהייתה ידועה עד כה בשם הקוד פרויקט סקורפיו, מיועדת לתמוך במשחקי מציאות מדומה וגרפיקה ברזולוציית 4K.

מיקרוסופט טוענת כי הקונסולה החדשה היא הקטנה ביותר שלה ומספקת חוויית HDR שמבטיחה תמונה עשירה במיוחד ומפענח אודיו מבוסס דולבי אטמוס. המשתמשים לא יהיו חייבים להחזיק בטלוויזיה 4K כדי ליהנות מהגרפיקה המשופרת, והקונסולה אמורה לפעול כראוי גם עם מערכות סטנדרטיות יותר הודות למה שמיקרוסופט מכנה Super sampaling.

 

אירוע חשיפת הקונסולה החדשה בתערוכת E3 אירוע חשיפת הקונסולה החדשה בתערוכת E3 צילום: Slashgear

 

ה- Xbox One X צוידה במערכת קירור נוזלית, מעבד 8 ליבות של AMD במהירות 2.3 גיגה-הרץ, 12 גיגה-בייט של זיכרון פעולה ומרחב אחסון של טרה-בייט. הקונסולה צפויה להגיע לחנויות ב-7 בנובמבר ומחירה יעמוד על 499 דולר. לצד הקונסולה החדשה, הוצגו כ-22 משחקים חדשים ובלעדיים עבורה שתומכים ב-4K.

 

 

אף שתמיכה מתקדמת בטכנולוגיית VR היא אחד הדגלים שאמור לשאת הדור הנוכחי של קונסולות המשחקים, מיקרוסופט לא התייחסה לממד זה באירוע חשיפת האקסבוקס החדשה. החברה אף ניסתה למתן את הציפיות ממנה בתחום ואמרה לפני כמה חודשים כי השקת תוכן VR, כמו גם משקפי VR יתקיימו רק במהלך 2018.

 

קונסולת ה-Xbox One X קונסולת ה-Xbox One X צילום: theVerge

 

הקונסולה צפויה לתמוך גם במשחקים שפותחו עבור הדור הקודם של האקסבוקס, נקודה מבורכת וחיובית עבור גיימרים רבים; עד כה סוני ומיקרוסופט השיקו קונסולות חדשות עם קפיצה גרפית וטכנולוגית מהותית, מה שהיה למעשה מסיים את חיי קונסולות ישנות שלא יכלו לתמוך במשחקים חדשים שיצאו. והנה, Xbox One X (כמו גם הפלייסטישן 4 פרו) ממשיכה לתמוך במשחקים הקודמים; אסטרטגיית המוצר של מיקרוסופט וסוני ממוקדת עתה בחידושים טכנולוגיים ופיתוחים בתחומי המציאות המדומה, ולא בהאצת מכירות דרך ביטול התמיכה במשחקים ישנים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x