• תפריט
אפליקציות

חדש באפל: טיפים למפתחים במטבעות וירטואליים

החברה השיקה את התכונה הזו, שנועדה לאפשר לחברות לתגמל יוצרים ומפתחים, כדי שתוכל לגבות דרכה עמלה של 30%; מדובר בכלי שפיתחו במקור חברות סיניות כמו טנסנט - ואפל דרשה מהן לבטל אותו ביישומי האייפון

ויקי אוסלנדר 19:0111.06.17
אפל מצאה דרך נוספת להגדיל את שורת הרווח: בעדכון התוכנה האחרון של חברת הטכנולוגיה הגדולה בעולם, נוצרה אפשרות למפתחים להתקין מערכת טיפים של מטבעות וירטואליים. מהטיפים, שנועדו לתגמל את יוצרי האפליקציות, תיקח אפל עמלה בשיעור של 30%.

אפל היא לא הראשונה שיצרה אפשרות לטיפים וירטואליים: חברות סיניות כמו WeChat משתמשות בכלי זה כדי להצליח לתגמל יוצרים, בו-בעת לא להפריע לחוויית המשתמש עם פרסומות. אך אפל לא תאפשר לאפליקציות שכבר משתמשות בשיטה זו לפעול לצד האפשרות שהיא מציעה. במקום זאת, כל החברות שנוהגות להשתמש בכלי זה כמקור הכנסה יאלצו להשתמש רק בפלטפורמה של אפל.

משתמשת אפל בסין משתמשת אפל בסין צילום: איי יאף פי

 

העדכון הנוכחי מגיע אחרי שרק לפני חודשיים דרשה אפל מטנסנט, אחת מחברות הטכנולוגיה הגדולות בסין והבעלים של WeChat, להסיר את האפשרות לטיפים. אפל לא הסתפקה בבקשה, ולפי הערכות אף איימה להסיר את האפליקציה אם בקשותיה לא יענו.

 

ל-WeChat יש כמיליארד משתמשים ברחבי העולם, כ-11% נתנו טיפים לאמנים ויוצרים שונים בפלטפורמה. מדובר בסכומים מצטברים לא קטנים שאפל, כלל הנראה, מאמינה שראוי שתקבל נתח מהם. הסיבה הרשמית של החברה היא מדיניות התשלומים שלה באפסטור.

 

מדיניות או לא מדיניות, בסופו של יום המהלך של אפל - ששווה היום מעל ל-770 מיליארד דולר והיא החברה הנסחרת הגדולה בעולם - לוקחת שליש מהפרוטות המעטות שמשתמשים נותנים ליוצרים קטנים. והיא עושה זאת מבלי להתנצל, במה שלכאורה נראה כמו עדכון תוכנה שגרתי לגמרי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x