שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

פרסום ראשון

טלפוניקה מפטרת את עובדיה בישראל

החברה מודיעה כעת לעובדיה בארץ על פיטוריהם - מתוך כ-70 עובדים צפויים להישאר רק בודדים בתפקיד, כדי לתמוך בלקוחות בישראל; הפיטורים מתבצעים בשל ההחלטה למזג את מרכז הפיתוח הישראלי עם המרכז הספרדי

מאיר אורבך 10:4411.06.17
טלפוניקה מפטרת את מרבית עובדי החברה בישראל, כך נודע ל"כלכליסט"; מתוך כ-70 עובדים צפויים רק בודדים להישאר בתפקידם, במטרה לתמוך בלקוחות החברה בארץ ולהמשיך את הקשר עם התעשיה המקומית.

הפיטורים מגיעים בעקבות החלטה של החברה העולמית למזג את הפעילות של מרכז הפיתוח בישראל עם מרכז הפיתוח בספרד. טלפוניקה היא אחת מספקיות הסלולר הגדולות בעולם, עם מכירות של יותר מ-47 מיליארד יורו בשנה בכ-21 מדינות שונות. היא פועלת באמצעות חברות עצמאיות בכל מדינה ויש לה כ-321 מיליון מנויים בכל פעילויותיה השונות.

טלפוניקה טלפוניקה צילום: בלומברג

 

מרכז הפיתוח הישראלי של טלפוניקה החל את דרכו ב-2009, עת רכשה הענקית הספרדית (באמצעות חברת הבת O2) את החברה הישראלית ג’ג’ה (Jajah) בכ-200 מיליון דולר. רכישה זו היתה הראשונה של ענקית הסלולר הספרדית בישראל והייתה גם הפעם הראשונה בה נרכשה חברת סטארט-אפ ישראלית על ידי מפעיל סלולר. מרכז הפיתוח בישראל ממוקם ברעננה, ומנוהל בידי חיים זיו (שיפרוש מהחברה). זיו החליף את גיל כהן, שעבר לתפקיד ניהולי במטה טלפוניקה.

 

מחברת טלפוניקה נמסר: "במסגרת האבולוציה באספקת מוצרים בתחום החדשנות בתחום התקשורת, טלפוניקה משלבת את יישום התקשורת של TU Go בשירותים ויישומים אחרים הזמינים ופיתוח בשווקים שונים על מנת לפשט ולהתאים את הצעתה לצרכים הנוכחיים של המשתמשים. השינויים הסופיים יוכרזו כהלכה, ובאותו רגע בזמן, אין לרמוז על היעלמותו של TU Go, שירות שהלקוחות הנוכחיים עשויים להמשיך להשתמש בו במדינות שונות. תהליך אינטגרציה זה כרוך גם בפישוט הארגון במטרה לא לשכפל מאמצים ומשאבים, ובכך להשיג יעילות תפעולית גבוהה יותר. מסיבה זו החליטה החברה לפשט את פעילותה בישראל, והיא הודיעה לצוות העובדים במדינה כי חלק מהעובדים יעזבו את החברה, בעיקר מהנדסים בתל אביב שעובדים על TU Go". כך אמר סבסטיאן מוריאל, ראש חדשנות בעסקאות פרטיות בחברה.

 

"זו היתה החלטה מאוד קשה", הוסיף. "רוב העובדים המושפעים הם אנשי מקצוע שעובדים בטלפוניקה מאז 2009. ישראל היא אחד ממרכזי החדשנות הטכנולוגיים העיקריים בעולם, והכוונה שלנו כעת היא לשמור על נוכחותנו במדינה בפעולה קטנה יותר ולהישאר קרובים למערכת האקולוגית הזו של חדשנות ולהיות קשובים לכל הזדמנות אפשרית שתתעורר בעתיד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x