$
חדשות טכנולוגיה

Houzz של עדי טטרקו ואלון כהן מגייסת 400 מיליון דולר לפי שווי של 4 מיליארד

את הגיוס של אפליקציית העיצוב לבית מובילה קרן אייקוניק קפיטל, שמנהלת כספים של דמויות בכירות בעמק הסיליקון בהם מארק צוקרברג; הערכות: גדלו הסיכויים להנפקה עתידית

עומר כביר 09:4810.06.17

אפליקציית העיצוב לבית Houzz, של בני הזוג הישראלים עדי טטרקו ואלון כהן משלימה בימים אלו גיוס של 400 מיליון דולר לפי שווי של 4 מיליארד דולר – כך דיווח אתר Recode אתמול. בחברה אישרו את הדיווח.

 

את הגיוס מובילה קרן אייקוניק קפיטל, שמנהלת כספים של דמויות בכירות בעמק הסיליקון ובראשן מייסד ומנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג, וסמכ"לית התפעול של הרשת החברתית, שריל סנדברג. בסיבוב ישתתפו גם גופים שהשקיעו בחברה בעבר, בהם GGV וסקויה.

 

בסך הכול גייסה החברה 600 מיליון דולר. לפי ההערכות הגיוס הנוכחי, ובעיקר השווי הגבוה שהוצמד לחברה, מעלה את הסיכויים שהיא תצא להנפקה בעתיד.

 

עדי טטרקו עדי טטרקו

טטרקו, שמכהנת כמנכ"לית החברה, וכהן הקימו את Houzz ב-2009. האפליקציה מחברת בין בעלי הבתים השוקלים לעצב או לשפץ את ביתם לבין בעלי מקצוע כגון מעצבים, אדריכלים וקבלנים. שתי הקבוצות הללו יוצרות קהילה שחולקת רעיונות, טיפים, והמלצות. כמו פינטרסט, גם Houzz מייצרת שיעור המרה גבוה, כלומר לא רק משמשת לדפדוף בין דוגמאות מרהיבות, אלא גם מייצרת לבעלי המקצוע הזמנות בתשלום.

 

הכנסות החברה התבססו תחילה על הצגת פרסומות; במסגרת זו, קבלני שיפוצים, מעצבים ונותני שירותים אחרים לבית זוכים למיקום מועדף באתר. בהמשך, השיקה Houzz גם שוק דיגיטלי שבו ניתן למכור רהיטים ואביזרי עיצוב לבית, כאשר החברה גובה עמלה על כל מכירה.

 

בני הזוג, שמתגוררים בעמק הסיליקון, הקימו את החברה כאשר ביקשו לשפץ את ביתם והתקשו למצוא בעלי מקצוע רלוונטיים ברשת. טטרקו עזבה את עבודתה כמנהלת השקעות, ואילו כהן עזב את משרתו כמנהל תוכנה בכיר באיביי כדי להקים החברה במימון עצמי. בהמשך הוביל את ההשקעה הראשונה בחברה אורן זאב, לשעבר שותף בקרן אייפקס ישראל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x