שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

ענקית התעופה איירבוס משקיעה בקוגנטה

הסטארט-אפ הישראלי פיתח מערכת סימולציה וראייה ממוחשבת עבור שוק הרכב האוטונומי. את סבב הגיוס, 5 מיליון דולר היקפו, הובילה קרן Emerge ולצד איירבוס, השתתפה בו גם קרן Maniv Mobility

מאיר אורבך 16:0608.06.17

חברת הסטארט-אפ הישראלית קוגנטה (Cognata) גייסה 5 מיליון דולר בסיבוב גיוס ראשון. קרן הון הסיכון הישראלית Emerge הובילה את הסיבוב והשתתפו בו קרן ההשקעות של ענקית התעופה האירופית איירבוס וקרן Maniv Mobility.

החברה מתכוונת להשתמש בגיוס להאצת של פיתוח המוצר והמסחור שלו. קוגנטה פיתחה מערכת סימולציה מבוססת אינטליגנציה מלאכותית וראיית מכונה שנועדה לשוק הרכב האוטונומי. המערכת מאפשרת ליצרנים ומפתחים בתחום לשתף ביניהם יכולות ומידע ובכך לקצר שנים של עבודה. קוגנטה, שנוסדה ב-2016, יושבת ברחובות ומעסיקה כ-15 עובדים.

 

המערכת שפיתחה החברה המערכת שפיתחה החברה

 

לא קל להביא אינטליגנציה מלאכותית לרמת נהיגה של אדם; לפי בדיקות שעשו מספר חברות בתחום, יהיה על מערכת אוטונומית לעבור כ-16 מיליארד ק"מ של נהיגה. זאת, בעוד רוב החברות בתחום הגיעו למיליונים בודדים של קילומטרים. החברה, שמובלת על ידי דני עצמון (לשעבר בכיר בהרמן שנרכשה על ידי סמסונג), מספקת לחברות הרכב מערכת שמספקת תוצאות מהימנות ומדוייקות. מנוע הסימולציה מקבל מידע מהחיישנים השונים ויוצר מידע נסיעה שמדמה מגוון תרחישים.

 

"כל חברה שמפתחת רכב אוטונומי נתקלת באתגר דומה של התמודדות עם מגוון רחב של תרחישים בהם יכול להיתקל הרכב", אמר עצמון. "אנו שמחים להציע מערכת סימולציה שתוכל להאיץ משמעותית את הפיתוח של הרכב האוטונומי".

 

"לאחר בחינה מעמיקה של הטכנולוגיה והיכולות של החברה, בחרנו להשקיע בה ואנחנו מאוד מצפים למתי שנשתמש בה", אמר פרנסיסקו אוקיו מאיירבוס ונצ'רס. דוב אולך מקרן אמרג' הוסיף שמאז הקמתה של החברה, היא הוכיחה התקדמות משמעותית לפתרון בעיה כואבת של תעשיית הרכב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x