$
הייטק והון סיכון

הנסיעות המשותפות של Via מגיעות למוניות הצהובות של ניו יורק

החברה תאפשר למשתמשיה לשתף נסיעות במסגרת פעילות Curb, חברת המוניות המובילה בניו יורק, שמפעילה 50 אלף מוניות ב-65 ערים בארה"ב. ויה פועלת כיום גם בוושינגטון, שיקגו ופריז

הגר רבט 15:5807.06.17

חברת הנסיעות השיתופיות הישראלית ויה (Via) חתמה על שיתוף פעולה עם אפליקציית המוניות הצהובות Curb - שתאפשר לנוסעים בניו יורק להזמין נסיעה שיתופית גם במוניות הרגילות בעיר. בנוסף, הכריזה ויה על השקת השירות שלה בעיר אוסטין שבטקסס בשיתוף העירייה.

ויה, שהשיקה את השירות שלה בניו יורק ב-2013, פועלת היום גם בוושינגטון ושיקגו ובינואר השנה החלה להפעיל את השירות שלה גם בפריז, באמצעות שיתף פעולה עם קאוליס (Keolis), מפעילה גלובלית של תחבורה ציבורית. השירות של ויה מאפשר לנוסעים לחלוק מונית למספר יעדים ובכך לחסוך כ-40% ממחיר הנסיעה, כך לפי נתוני החברה.

  

מוניות בניו יורק מוניות בניו יורק צילום: snipview.com

 

אורן שובל, מייסד שותף ו-CTO בוויה אמר ל"כלכליסט": "אנחנו מביאים את המונית הצהובה האייקונית לעידן המודרני. יש היום 13 אלף מוניות צהובות בניו יורק ובעצם בכל רגע נתון מסתובבים בעיר כ-40 אלף מושבים ריקים שאפשר לנצל. הצלחנו להוסיף לשירות שלנו אלפי מכוניות בבת אחת, מה שגם השפיע מאוד על הצמיחה שלנו".

 

Curb שבבעלות וריפון היא אפליקציית המוניות המובילה בניו יורק. היא מפעילה כ-50 אלף מוניות ביותר מ-65 ערים בארה"ב. "להתחברות עם ורייפון יש פוטנציאל אדיר עבורנו" אומר שובל, "מדובר בחברה גלובלית שמפעילה מערכות קצה לתשלום ואת מערכות המחשוב המותקנות כיום בתוך המונית".

 

אורן שובל, ממייסדי החברה אורן שובל, ממייסדי החברה צילום: יורם רשף

 

על השקת השירות בישראל אמר שובל: "בישראל יש פוטנציאל שוק עצום, אבל למרות שמבחינה טכנולוגית אנו מסוגלים להתאים את עצמנו במהירות, השאלה האופרטיבית כאן מורכבת יותר. אנחנו בוחנים כיום כמה אופציות לשיתופי פעולה עתידיים".

 

ויה גייסה עד כה 137 מיליון דולר משורה של קרנות ביניהן פיטנגו, North83, הקרנות של רומן אברמוביץ ועוד. החברה הוקמה על ידי ד"ר דניאל רמות וד"ר אורן שובל ומחזיקה מרכז פיתוח בישראל והנהלה בארצות הברית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x