$
חדשות טכנולוגיה

ניקוי אורוות באובר: 20 עובדים פוטרו בגין הטרדה מינית

יותר מ-30 עובדות בחברה התלוננו על מנהלים מטרידים ומדיניות הטיוח של ההנהלה. אריק הולדר, לשעבר התובע הכללי של ארה"ב, נשכר כדי לבחון את התרבות הארגונית של אובר, שהוגדרה כרעילה ומסוכנת לנשים

ויקי אוסלנדר 11:3907.06.17
אובר פתחה בניקיון אורוות: חברת שיתוף הנסיעות פיטרה 20 עובדים בעקבות חקירה פנימית הנוגעת לתלונות על הטרדות מיניות בחברה. 31 עובדים נוספים חויבו לעבור סמינרים בנושא ו-7 עובדים קיבלו אזהרה אחרונה לפני פיטורין.

במסגרת החקירה הוטלו על משרד עו"ד חיצוני (Perkins Coie) לאובר לבחון 215 תלונות שהגיעו למחלקת משאבי אנוש. 100 ממקרים אלו נגמרו ללא כל פעולה ו-57 מקרים עדיין נבחנים. במקביל שכרה אובר את שירותיו של אריק הולדר, התובע הכללי לשעבר של ארה"ב, לבחון את התרבות הארגונית בחברה וזאת בהתבסס בין היתר על המלצות משרד Perkins Coie. הדו"ח של הולדר צפוי להתפרסם בשבוע הבא.

 

הטרדה מינית כחלק מתרבות הארגון באובר. אילוסטרלציה הטרדה מינית כחלק מתרבות הארגון באובר. אילוסטרלציה צילום: Unimedia

 

המהלכים האחרונים של אובר לא מגיעים מתוך ביקורת עצמית נוקבת, אלא לאחר שמהנדסת לשעבר בחברה – סוזן פולאר, פרסמה פוסט ארוך בו סיפרה איך הטריד אותה מנהל בחברה ועל מדיניות הטיוח באובר. זמן קצר אחר כך חשף הניו יורק טיימס כי פולר לא לבד: העיתון מצא לפחות 30 עובדות שהתלוננו על מנהלים בחברה, חלקן התלוננו על אותו המנהל.

 

בעקבות חשיפות אלו פתחה אובר קו חם לתלונות. לפי אובר 215 התלונות שנפתחו בעקבות הקו היו בתחומים של אפלייה (57 מקרים), הטרדה מינית (47), התנהגות לא מקצועית (45), בריונות (33), הטרדה (19), התנקמות (13), חשש לביטחון פיזי (3) ופיטורין שלא כדין (1).

 

המנכ"ל: אני צריך להתבגר

 

המשבר סביב מה שהוגדר על ידי פולר כ"יצירת סביבת עבודה רעילה באובר", היה אחד מהגורמים שתרמו לגל עזיבות של בכירים מאובר. בחודשים האחרונים פרשו ממנה נשיא החברה ג'ף ג'ונס, סגן הנשיא אד בייקר, הדוברת רייצ'ל וויטסטון, מנהל חטיבת המחקר בתחום הבינה המלאכותית גרי מרקוס, מנהל פרויקט הרכב האוטונומי שאריף מרקבי, וסמנכ"ל הכספים גואטם גופטה. קלאניק עצמו הוקלט מתווכח עם נהג אובר על התעריפים שגובה החברה, ופרסם התנצלות רשמית: "אני צריך להשתנות באופן מהותי כמנהיג ולהתבגר. אני זקוק לעזרה בכל הקשור להנהגה".

 

כחלק מהמאמצים לשפר את התרבות בחברה אובר גייסה השבוע שתי נשים לתפקידים בכירים בחברה. בוזומה סיינט ג'ונס, מהנדסת בכירה מאפל, תכהן כמנהלת המותג ופרופסור פרנסיס פריי - כסגנית נשיא למנהיגות ואסטרטגיה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x