$
חדשות טכנולוגיה

אובר תפצה נוסעים אחרי שהקפיצה עלויות בפיגוע בלונדון

החברה העלתה את מחיר הנסיעות בשעה שלאחר הפיגוע בסוף השבוע האחרון - זאת, בעוד נהגי מוניות רגילות סיפקו נסיעות בחינם כדי לסייע לאנשים להתרחק מזירת הטרור. בעקבות זעם ניכר, החזירה לנוסעים את כספם

עומר כביר 15:3906.06.17

תרגיל מלוכלך שביצעה אובר (Uber) התפוצץ לה בפנים: מפתחת אפליקציית הזמנת הנסיעות העלתה באופן קיצוני את מחירי הנסיעות בלונדון בשעות שאחרי הפיגוע שארע ביום שבת האחרון. בעקבות זעם ניכר מצד המשתמשים, תחזיר החברה לנוסעים את כספם.

 

בפיגוע המשולב בגשר לונדון נרצחו שבעה בני אדם ונפצעו 48; משתמשי אובר שהזמינו נסיעה גילו לחרדתם שהמחיר שביקשה אובר גבוה משמעותית מהמחיר הרגיל. זאת, רשמית, בגלל מערכת של החברה שמעלה את המחירים אוטומטית במקרים של עומס חריג. לחברה יש אפשרות לבטל את החיוב החריג ואולם לפי ה-BBC רק ב-22:50, כחמישים דקות אחרי המתקפה, הוחזרו התעריפים הרגילים באזור גשר לונדון, ורק ב-23:40 הוחזרו התעריפים הרגילים לכל מרכז לונדון.

 

זירת הפיגוע בגשר לונדון זירת הפיגוע בגשר לונדון צילום: איי אף פי

 

המהלך, שהוא למעשה מודוס אופרנדי של אובר במקרים כאלו, עורר ביקורת חריפה בקרב גולשים בממלכה המאוחדת, שאילץ את החברה להתנצל ולהודיע על החזר כספי. "מיד כששמענו על התקרית עצרנו את התמחור הדינמי בכל אזור המתקפה, וזמן קצר לאחר מכן בכל מרכז לונדון", אמר מנהל אובר בלונדון, טום אלווידג', בהודעה לעיתונות. "אנחנו גם דואגים לכך שכל הנסיעות מאזור המתקפה יהיו בחינם".

 

אגב, נוסעי מוניות שחורות רגילות לא היום צריכים לדאוג מתעריף חריג או מקבלת החזר: לפי BBC, נהגי המוניות בעיר, שאינם כבולים לאפליקציה שרירותית, השתמשו בשכל הישר והציעו נסיעות חינם לכל השוהים שביקשו להתרחק מאזור המתקפה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x