$
הייטק והון סיכון

Tulip השלימה סבב גיוס של 13 מיליון דולר

החברה מפתחת פלטפורמת תוכנה למערכי ייצור המשמשת תאגידים בתחומי האלקטרוניקה, התעופה, המכשור הרפואי ועוד. את הסבב הובילה קרן NEA והשתתפו בו גם קרן פיטנגו ומספר אנג'לים

הגר רבט 09:2206.06.17
חברת טוליפ (Tulip), המפתחת פלטפורמת מחשוב ענן ו-Industrial IoT לתעשייה חכמה, הודיעה היום (ג') על השלמת סבב גיוס של 13 מיליון דולר. את הסבב הובילה קרן NEA, והשתתפו בה גם קרן פיטנגו ומספר משקיעי אנג'ל, ביניהם איתן ורטהיימר.

את טוליפ ייסדו נתן לינדר ורוני קובט והיא צמחה מתוך MIT. החברה פיתחה את ה-Manufacturing App Platform (פלטפורמת אפליקציות ייצור) שמאפשרת לחברות תעשייתיות להשתמש בכלים דיגיטליים בשירות עצמי. הפלטפורמה מיישמת שילוב של מחקרים על חיישני חומרה חכמים, ראייה ממוחשבת, ממשקי משתמש ולמידה חישובית. היא מוטמעת אצל כמה עשרות לקוחות גלובליים בשש מדינות לרוחב מגוון תעשיות, ביניהן אלקטרוניקה, תעופה, מכשור רפואי, הנעלה ופרמצבטיקה.

 

אהרון מנקובסקי, שותף בקרן פיטנגו, שהשקיעה בחברה אהרון מנקובסקי, שותף בקרן פיטנגו, שהשקיעה בחברה צילום: אוראל כהן

 

אפליקציות הייצור משלבות נתונים ממפעילים, מחיישנים וממכונות, מאפשרות לחבר בין כלים, מכונות, חיישנים ומערכות מידע ל-Industrial IoT ומציגות ניתוח וייצוג ויזואלי של הייצור בזמן אמת, לטובת הטמעת שינויים וייעול הייצור.

 

אהרון מנקובסקי, שותף מנהל בפיטנגו אמר: "מהפכת הIT בתעשייה החכמה מתרחשת לנגד עינינו כאשר טוליפ היא שחקן מוביל שמסייע לחברות רבות לעבור לדור הבא של תהליכי היצור תוך הגברת יעילות ותפוקה. הטכנולוגיה המתקדמת שטוליפ מביאה לשוק תאפשר לה להיות שחקן משמעותי מאוד בתחום".

 

במקביל הודיעה החברה כי היא נכנסה לרשימת ה-"Cool Vendors" לשנת 2017, בדו"ח של חברת גרטנר, בו נכתב: "מתן יכולות דיגיטליות בידיהם של עובדי מפעלים נמצא כיום על הרדאר של חברות תעשייה. פלטפורמות חדשות הנבנות עבור משתמשי קצה אשר מאפשרות להם ליצור אפליקציות משלהם, לתחזק תוכן ומודלים של נתונים, וליישם טכניקות אנליטיות שונות, מתחילות להופיע, ובסופו של דבר יאתגרו את הגישות המסורתיות המקובלות היום לתוכנה בחברות תעשייה".

 

"הכללתנו בדו"ח מהווה הכרה במשימתנו לחולל מהפכה בעולם התוכנה התעשייתית", אמר רוני קובט, מייסד שותף בטוליפ. "עולם התוכנה התעשייתי צריך להתפתח לשלב הבא. התוכנות הקיימות היום במפעלים מזניחות את הצד האנושי של הייצור ולכן שיעורי האימוץ שלהן נמוכים. חוסר יכולתם של הפתרונות הקיימים לתת מענה לצרכים של אנשים ברצפת הייצור גורם להתרבות של זרמי עבודה מבוססי נייר בתור הבסיס העיקרי לפעולות הייצור. המטרה של טוליפ היא לשנות את כל זה באמצעות הפלטפורמה שלנו המקלה על היצרנים לחבר בין תהליכי העבודה במפעל, המכונות, ומערכות ה-IT, באמצעות אפליקציות ייצור גמישות הפועלות בשירות עצמי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x