$
חדשות טכנולוגיה

אובר, מאחוריך: Waymo מפתחת משאית רובוטית

חברת הרכב של אלפבית אישרה את קיום הפרויקט, שמטרתו לצמצם את תאונות הדרכים בהן מעורבות משאיות - ולחזק את פעילות גוגל ושלוחותיה בתעשיית הרכב האוטונומי. בתוך כך, נמשך המאבק המשפטי בין וויימו ואובר על פטנטים בתחום

ויקי אוסלנדר 16:0704.06.17
Waymo, פרויקט המכוניות האוטונומיות של אלפבית, העלה על הכביש משאית אוטונומית. זאת, כשנה לאחר שהחלה אובר לבחון משאית אוטונומית, על בסיס טכנולוגיות חברת Otto שרכשה.

ווימו אישרה לאתר באזפיד, שחשף את הפרויקט, כי נכון להיום היא בוחנת רק משאית אחת. ההחלטה להרחיב את פעילות הרכב האוטונומי של ווימו למשאיות נבעה בין היתר "כדי לצמצם את אלפי ההרוגים בתאונות קטלניות שבהן מעורבות משאיות מדי שנה". ווימו נשענה בהצהרתה על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בארה"ב,

 לפיהם 4,067 בני אדם נהרגו במהלך 2015 בארה"ב לבדה בעקבות תאונות עם משאיות, וכ-116 אלף בני אדם נפצעו.

 

המכונית האוטונומית של וויימו. בפיתוח: גם משאית המכונית האוטונומית של וויימו. בפיתוח: גם משאית צילום: Fleet Owner

 

לצד ווימו, גם דיימלר ואפילו חברת המכוניות החשמליות של אילון מאסק טסלה מתכננות להשיק משאיות אוטונומיות - אך המתחרה הקולנית ביותר בשוק היא ללא ספק אובר; היא רכשה את Otto ב-2016 תמורת 680 מיליון דולר. המייסד השותף של החברה היה אנתוני לוונדובסקי, מהנדס בכיר בוויימו. בפברואר השנה הגישה ווימו תביעה אזרחית נגד אובר על "גניבת טכנולוגיית החיישנים הסודית שפיתחה וויימו" במטרה לזרז לכאורה את פרויקט הנסיעה העצמאית שלה.

 

וויימו טענה כי בטרם עזב את החברה, העתיק לוונדובסקי מהמחשב שלו יותר מ-14 אלף מסמכים חשאיים, ביניהם שרטוטי מעגל מודפס של מערכת LiDAR - טכנולוגיה קריטית לפיתוח מערכות לנהיגה אוטונומית. וויימו אף ביקשה מבית המשפט להורות על אובר להפסיק לפתח את הרכב האוטונומי שלה. אובר, מצידה, לחצה על לוונדובסקי לשתף פעולה עם החקירה שנפתחה בעקבות תלונות ווימו. לאחר שלוונדובסקי בחר לשמור על שתיקה ולא להציג את המידע שהתבקש, פיטרה אותו אובר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x