$
חדשות טכנולוגיה

דיווח: גוגל תסנן מראש מודעות טורדניות, ותחסום סרטונים המופעלים אוטומטית

לפי "וול סטריט ג'ורנל", השקת הכלי צפויה במהלך 2018; מדובר במהלך חיובי עבור הגולשים - אך מצד שני הוא יגביר את כוחה של גוגל

ויקי אוסלנדר 13:4702.06.17

בשורה טובה לגולשים בדפדן כרום: גוגל תגן על הדפדפן כרום מפני מודעות מעצבנות וטורדניות ותסנן אותן מראש. ענקית החיפוש תעניק למפרסמים חצי שנה להתכונן להשקת הכלי שצפויה במהלך 2018, כך לפי חשיפה של הוול סטריט ג'ורנל.

 

מדובר על כלי שיחסום אוטומטית הופעתן של מודעות בכרום בדסקטופ או במובייל שנתפסות על ידי ענקית החיפוש כמפריעות לחוויית המשתמש. כך למשל גוגל צפויה לחסום אוטומטית כל מודעה שתכסה חלקים גדולים מדף הגלישה או סרטונים שבהם האודיו מופעל אוטומטית.

 

כדי לעזור למפרסמים להתכונן להשקת הכלי, גוגל תתריע בחודשים הקרובים על הודעות שהיא מוצאת כמפריעות. בנוסף היא תציע פתרונות לתקן את ההפרות. לפי גוגל, גם מודעות שמופצות על ידי גוגל יחסמו אם לא יעמדו בקריטריונים של החברה.

 

(ארכיון) (ארכיון)

 

לכאורה המהלך של גוגל הוא חיובי עבור גולשים רבים שנאלצים לספוג פרסום עצום טורדני במהלך הגלישה, מה שלעיתים מוביל אותם להתקין חוסמי פרסומות. עם זאת בפועל מדובר על מהלך שנותן לענקית האינטרנט כוח נוסף לגבי איך ייראה הדפדפן הפופולארי ביותר בעולם. גוגל תגדיר בצורה מקיפה יותר מהי פרסומת ראוי ומהי פרסומת טורדנית. שזה כמובן בסדר אם אתם סומכים על גוגל שתעשה זאת עבורכם.

 

בנוסף המהלך צפוי לייתר את מרבית חוסמי הפרסומות הקיימים היום בשוק ובפועל יאפשר חשיפת גולשים גבוהה יותר למודעות ובפועל יסייע לחברה להגן על מקור ההכנסה הגדול ביותר של החברה. רק במהלך 2016 רשמה גוגל הכנסות של 79.4 מיליארד דולר מפרסום, ברבעון הראשון של השנה רשמה גוגל הכנסות של 21.4 מיליארד דולר מפרסום.

 

זו אינה הפעם הראשונה שגוגל פועלת באגרסיביות "לתקן" את חוויית הגלישה. במהלך 2013 גוגל, יאהו ולאחר מכן מיקרוספוט החלו במבצע ניקיון של הדפדפנים ממוצרי חברות סרגלי הכלים. גוגל סיימה כל התקשרות עם חברות אלו בשל תלונות משתמשים כי סרגלי הכלים פוגעים בחוויות השימוש שלהם בדפדפן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x