$
חדשות טכנולוגיה

ווייז מתחילה להפעיל את שירות הקארפול שלה בכל קליפורניה

עד כה הופעל השירות במסגרת ניסוי מוגבל בסן פרנסיסקו; מדובר ככל הנראה בצעד ראשון של ווייז להרחבת השירות לערים נוספות בארה"ב

רפאל קאהאן 22:1831.05.17

ווייז הודיעה היום (ד') שהיא מתחילה להפעיל את שירות הקארפול שלה בכל קליפורניה. עד כה הפעילה החברה את השירות במסגרת ניסוי מוגבל בסן פרנסיסקו, סקרמנטו ומונטריי. השירות יהפוך לזמין לכל תושבי קליפורניה החל מהשבוע הבא ב-6 ביוני.

 

שירות הקארפול של ווייז כבר נמצא בשימוש בישראל, הוא הושק בארץ ב-2015. עם זאת החברה לא ציינה מה היקף השימוש בו כיום. המעבר של ווייז להפעלת שירות קארפול מלא בקליפורניה מהווה ככל הנראה צעד ראשון להרחבת השירות לערים נוספות בארה"ב ולמדינות נוספות כגון ברזיל - כך על פי הצהרה של נועם ברדין ממייסדי החברה.

 

ווייז ווייז צילום: רויטרס
השירות לא מיועד להתחרות באובר או ליפט והחברה הבטיחה זאת על ידי השתה של מספר מגבלות. ראשית ניתן להציע שירות קארפול רק פעמיים ביום. שנית, הנהגים מקבלים תשלום עד גובה החזר הנסיעות הרשמי הקבוע בחוק האמריקאי שעומד כיום על כ-54 סנט למייל. הגישה היא למנוע מצב בו נהגים הופכים את השירות לעבודה נוספת או ראשית.

 

מיזמי שיתופי נסיעות הפכו לפופולריים מאוד בקרב עובדים, חברות וממשלות. הם מאפשרים לצמצם את העומס בכבישים ולהקל על העומסים בתחבורה הציבורית. עם זאת הבעיה העיקרית עד היום הייתה החיבור בין דורשים למציעים. ווייז מציעה למנף את הפן הקהילתי שלה על מנת לחבר בין הנהגים לנוסעים. גם אפליקציית מוביט הישראלית הוסיפה שירות כזה לאחרונה - אך זה מוגבל כרגע רק לישראל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x