$
מכשירים

נחשף הטלפון הסודי שפיתח האדם שהמציא את אנדרואיד

המכשיר החדש מכונה Essential Phone כשם הסטארט-אפ של אנדי רובין; יצויד במסך ללא שוליים, מצלמה בעלת חיישן כפול ברזולוציה של 13 מגה פיקסל וממשק עם מצלמת 360 מעלות; המחיר - החל מ-699 דולר

רפאל קאהאן 19:2730.05.17
מפתח האנדרואיד אנדי רובין חשף היום (ג') את מכשיר הטלפון המסתורי עליו עבד בשנים האחרונות, וככל הנראה היה כדאי להמתין. המכשיר החדש מכונה Essential Phone כשם הסטארט-אפ של רובין. הוא מצויד במסך ללא שוליים - יש כבר מכשירים בעלי טכנולוגיה זו, אך הוא הראשון להציע מסך שמכסה כמעט את כל הצד הקדמי של המכשיר, כאשר למעשה ישנו רק שול בתחתית, ובחלק העליון רק עדשת המצלמה הקדמית נחשפת.

 

 

 

המכשיר שקרוב אליו ביותר מבחינה זו הוא השיאומי מי מיקס, אך המפרט הטכני של האסנשיאל מתקדם הרבה יותר. הוא מבוסס על ערכת השבבים סנאפדרגון 835 שמניעה את הגלקסי S8 ואת ה-HTC 11U. ביחד עם 4 גיגה-בייט בזיכרון פעולה ומרחב אחסון מובנה של 128 גיגה בייט. גודלו משתווה ל-LG G6 ולגלקסי S8 אך משקלו גדול יותר בגלל המסך שלו ועומד על כ-185 גרם. המסך בן 5.71 אינץ' מציע בהירות גבוהה של 500 ניט, ופורמט 19:10 במקום 18:9 אצל המתחרות.
הסמארטפון החדש של רובין הסמארטפון החדש של רובין

 

כיאה למכשיר של רובין - אבי מערכת ההפעלה אנדרואיד - המכשיר יצויד בה אך לא ברור באיזה גרסה. עם זאת סביר להניח שרובין יידע לספק את הסחורה ויציע שיפורים לממשק הרגיל של גוגל. המצלמה האחורית של האסנשיאל תציע חיישן כפול - אחד צבעוני ואחד לתמונות שחור לבן כמו במכשירים של וואווי. המצלמה הקדמית תסתפק בחיישן בודד רגיל. לכל המצלמות רזולוציה של 13 מגה פיקסל מה שמבטיח לפחות איכות צילום טובה באור נמוך והקדמית תציע 8 מגה פיקסל. עוד תכונה מעניינת של המכשיר היא היכולת להתממשק עם אביזרים כגון מצלמת 360 מעלות. רובין אימץ את השיטה של מוטורולה שמתבססת על מגנט שאינו דורש פירוק והרכבה של המכשיר (שבכל מקרה נראה אטום למדי). כאמור בשלב הזה רק המצלמה זמינה אך רובין מבטיח עוד שלל אביזרים. המכשיר לא מצויד בשקע אוזניות וההטענה שלו מתבצעת על ידי הנחתו על גבי משטח שמתחבר ישירות לשקעי האביזרים בגב המכשיר.

 

 

אנדי רובין אנדי רובין צילום: בלומברג

 

במקביל לטלפון רובין גם הציג מערכת בית חכם ורמקול חכם כמו אלו של גוגל ואמזון. בשלב הנוכחי אין עדיין תאריך השקה רשמי. בעלי כתובת אמריקאית יכולים להזמין את המכשיר ולקבלו ברגע שיושק באופן רשמי. המחירים מתחילים ב-699 דולר לסמארטפון ו-749 דולר לחבילה שמכילה גם את מצלמת ה-360 מעלות. 

 

 

 

לא ברור מה היכולת של רובין להשפיע על השוק שכיום די נעול על ידי סמסונג ואפל. אבל אם יצליח להציע ערך מוסף שלקוחות יתחברו אליו ושיאפשר להם להעריך את המכשיר, יכול מאוד להיות שימצא שותף חיצוני גדול כמו לנובו או מיקרוסופט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x