$
הייטק והון סיכון

הממשלה מקימה מאיץ סטארט-אפים לחרדים

ל"כלכליסט" נודע כי המאיץ, שיקום בירושלים, יספק שירותי ליווי ותמיכה במשך 6 חודשים ליזמים חרדים בשלבי פיתוח שונים. הוא מוקם בידי משרד העבודה והרווחה ומשרד הכלכלה, שישקיעו בו מיליון שקל בשנה

מאיר אורבך 11:1325.05.17
הממשלה תקים מאיץ לחברות סטארט-אפ בירושלים. המאיץ יוקם באמצעות שיתוף פעולה בין משרד העבודה והרווחה ומשרד הכלכלה אשר ישקיעו במאיץ כמיליון שקל לשנה. בשלב הראשון יפעל המאיץ כפיילוט תחת מערך המעוף, מערך שירותי הסיוע של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה.

התוכנית פונה ליזמים חרדים אשר נמצאים בשלבים שונים של פיתוח המיזם טכנולוגי - החל משלב הרעיון ועד למיזמים טכנולוגיים פעילים ומגובשים, אשר טרם גייסו סכום משמעותי של כסף. ליזמים יוענק ליווי, תוך התמקדות בהעצמתם והכנתם לעולם היזמות העסקית-טכנולוגית. התוכנית תימשך עד שישה חודשים ומשתתפיה ייהנו ממעטפת רחבה הכוללת: ליווי מקצועי של יזמים מנוסים ומשקיעים, סמינרים מקצועיים, מפגשים אישיים, חללי עבודה לשימוש אישי, ימי תוכן מרוכזים ועוד.

 

שר הרווחה, חיים כץ שר הרווחה, חיים כץ צילום: נמרוד גליקמן

 

כיום פועלות מספר תוכניות ליזמים חרדים באופן פרטי דוגמת קמא-טק אשר הוציאה כמה מחזורים של יזמים חרדים ועוד מספר רב של פעילויות בקהילה החרדית באזור המרכז.

 

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן אמר כי "שילובה של האוכלוסייה החרדית בפעילות העסקית בישראל, היא חיונית לקידום הכלכלה. לצד מסלולי תעסוקה, שמפעיל משרד הכלכלה, המאיץ החדש יסייע לשילובם של החרדים בענף ההייטק, המהווה מנוע צמיחה עיקרי, ויש בו מקום לכוח אדם איכותי, הן כמועסקים והן כיזמים".

 

"האוכלוסייה החרדית מורכבת מכוח אדם איכותי ואנו משקיעים את מירב המאמצים בפיתוח תוכניות ייעודיות שיסירו חסמים ויסייעו להם להשתלב במעגל התעסוקה, ולממש את הפוטנציאל האישי והעסקי", הוסיף שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, חיים כץ. "שילוב אופטימלי של הציבור החרדי מסייע בהעלאת רמת החיים של החרדים ובסגירת הפערים החברתיים במדינת ישראל"

בטל שלח
    לכל התגובות
    x