שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

PureSec גייסה 3 מיליון דולר

החברה מפתחת כלים לאבטחת מידע במערכות ללא שרת - טרנד מתפתח בתחום מחשוב הענן, המאפשר לארגונים להוזיל עלויות ולהאיץ פיתוח. את סבב הגיוס הובילה קרן TLV Partners

מאיר אורבך 16:0424.05.17
חברת הסייבר פיורסק (PureSec) השלימה סבב סיד של 3 מיליון דולר בהובלת TLV Partners ובהשתתפות Entrée Capital. החברה פיתחה טכנולוגיית לאבטחת מערכות על גבי ארכיטקטורה ללא שרת.

מחשוב ללא שרת (Serverless) היא טכנולוגיה חדשה בענן המבוססת על פונקציות שנוצרות לפי דרישה, מבצעות רצף פעולות ומיד לאחר מכן נעלמות. בטכנולוגיית הענן המסורתית, ארגונים שוכרים מספק הענן שרתים וירטואליים ומשקיעים בעצמם משאבים רבים בניהול אותם שרתים, כדי שיוכלו להריץ את היישומים אותם הם מפתחים.

 

שקד צין ואבי שולמן, מייסדי החברהנ שקד צין ואבי שולמן, מייסדי החברהנ

 

גם במחשוב ללא שרת עדיין ישנם שרתים; הטכנולוגיה נקראת "ללא שרת" מכיוון שארגונים שמשתמשים בטכנולוגיה זאת לא צריכים לנהל את השרת - ספק הענן עושה זאת ומספק לארגונים את הרצת הפונקציות כשירות. כל פונקציה ללא שרת מהווה יחידה עצמאית שאינה דורשת ניהול ולכן המעבר לטכנולוגיה זו מאפשר לארגונים פיתוח יישומים מהיר וגמיש יותר. בנוסף, התשלום לספק הענן מתבצע במיקרו-תשלומים רק על ריצה בפועל של כל פונקציה, כך שניתן לחסוך עלויות תפעול.

 

פיורסק הוקמה באוקטובר 2016 בידי שקד צין ואבי שולמן; השניים רכשו את מיומנותם בתחום הסייבר במהלך שירותם הצבאי. שולמן (סמנכ"ל טכנולוגיות) הוא מומחה אבטחת מידע שעבד במספר סטארט-אפים בתחום וכן ב--F5 networks ואילו שקד (מנכ"ל) הוא בוגר "חבצלות", תכנית הדגל של חיל המודיעין.

 

"ארכיטקטורה ללא שרת היא טכנולוגיה שלתפישתנו, תשנה את כללי המשחק בעולם מחשוב הענן", אמר שולמן. "אנחנו שמחים להיענות לאתגר של מציאת פתרון אבטחה לארכיטקטורה החדשה הזו. היא מחייבת אותנו לשנות דפוסי חשיבה בכל הנוגע לאבטחה - לחשוב איך אנחנו מאבטחים אפליקציות שהן מבוזרות ומבוססות אירועים בהגדרתן".

 

רונה שגב גל, שותפה מייסדת בקרן TLV רונה שגב גל, שותפה מייסדת בקרן TLV צילום: עמית שעל

 

"ארכיטקטורה ללא שרת היא טכנולוגיה פורצת דרך שפותרת באופן מיידי כמה מהסוגיות הקשות ביותר שחברות מתמודדות איתן . בין היתר, הטכנולוגיה פותרת חלק מאתגרי האבטחה ברמת השרת, אך בה בעת מייצרת חולשות אבטחה אחרות שפעמים רבות מונעות מארגונים לאמץ את הארכיטקטורה החדשה", הוסיפה רונה שגב גל, שותפה מייסדת ב-TLV Partners.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x