$
חדשות טכנולוגיה

פייסבוק מתקשה להגן עליכם מפורנו נקמה וסחיטה מינית

מסמכים פנימיים של החברה שהגיעו לידי הגרדיאן הבריטי חושפים את היקף התופעה: עשרות אלפי משתמשים נוהגים לסחוט בנות זוג לשעבר, להביך אותן ולאמלל את חייהן בתוכן מיני אישי בכל חודש

ויקי אוסלנדר 11:1323.05.17
מסמכי מדיניות ניהול התוכן של פייסבוק שנחשפו השבוע מגלים נתונים חדשים על היקף תופעת פורנו הנקמה ברשת החברתית. לפי הגרדיאן הבריטי, שחשף את המסמכים, בינואר האחרון לבדו הוצפה פייסבוק ב-54 אלף דיווחים על פוסטים המכילים פורנו נקמה. הדיווחים הגיעו בעקבות תלונות ספציפיות של משתמשים וגם בסיוע אלגוריתם.

לפי המסמכים שדלפו פייסבוק מגדירה סחיטה באמצעות פורנו כ"ניסיון לנצל תמונות אינטימיות כדי להשיג כסף או לקבל טובות הנאה". פורנו נקמה מוגדר על ידי החברה כ"שיתוף תמונות עירום או עירום חלקי כדי לבייש או להביך את המצולמים". מדובר לא רק על השיתוף עצמו, אלא גם איומים לעשות זאת או הצהרת כוונות.

 

פורנו נקמה: אתגר בעייתי עבור פייסבוק פורנו נקמה: אתגר בעייתי עבור פייסבוק

 

עשרות אלפי מקרים אלה הובילו לחסימת 14 אלף חשבונות, 33 חשבונות מתוכם היו אחראים על הפצת תוכן שהציג קטינים. פייסבוק עצמה מודה כי מדובר בסוג תוכן שאנשיה מתקשים לנטר ולפקח עליו. מוניקה ביקרט, אחראית על המדיניות העולמית של פייסבוק, ציינה כי החברה "משפרת כל העת את מדיניות החברה בנושא. אלו תחומים מסובכים אבל אנחנו נחושים לטפל בהם כראוי".

 

לידי הגרדיאן הגיעו יותר מ-100 מסמכי מדיניות פנימיים של פייסבוק, אותם הוא החל להפיץ בצורה מדורגת בימים האחרונים. המסמכים לא רק מעניקים הצצה לגבי הכללים שמנחים את הרשת החברתית הגדולה בעולם לסינון ופיקוח על תוכן, אלא אף את היקף המשימה שבידיה. למשל, פייסבוק מקבלת 6.5 מיליון דיווחים בשבוע על משתמשים פיקטיביים, מידע שמצופה ממנה לבחון כראוי ולטפל בצורה שתאפשר פעילות תקינה ברשת. הקושי של פייסבוק לבחון את התוכן ברשת החברתית בה 2 מיליארד משתמשים הוביל לגל של ביקורות כלפיה. בעקבות אלו הודיעה לאחרונה החברה כי היא תגייס במהלך השנה הקרובה 3,000 עובדים נוספים לצוות שאחראי לפקח ולבקר אתר הדיווחים השונים. טיפה בים לעומת היקף הדיווחים השונים שנמסרים לחברה מדי שבוע.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x