$
חדשות טכנולוגיה

בזוס מבטיח: עד 2020 תגיעו לירח

מנכ"ל אמזון נאם בפני ילדים במוזיאון התעופה של סיאטל וסיפר על מיזם Blue Origin - מושבת החלל שהוא מתכנן. לדבריו, מנוע הרקטה שתישא אותה לשם מבוסס על מנוע הרקטה שהביאה אסטרונאוטים לירח במסגרת טיסות "אפולו" בשנות ה-60 וה-70

ויקי אוסלנדר 17:5322.05.17

"אני רוצה שמיליוני אנשים יחיו ויעבדו בחלל", אמר מייסד אמזון ג'ף בזוס במפגש שאלות ותשובות במוזיאון בסיאטל תוך שהוא מעניק הצצה ייחודית לחברת החלל הפרטית, בלו אוריג'ין, שבבעלותו מאז שנת 2000.

בזוס סיפר כי התשוקה שלו למסעות בחלל נבעה מצפייה בנחיתת האדם הראשון על הירח כשהיה בן חמש. זו אותה תשוקה שהובילה אותו ואת הצוות שלו למשות מהאוקינוס האטלנטי את מנוע F-1 של אחת ממשימות אפולו. המנוע החד פעמי היווה את ההשראה לבזוס לייצור מנוע ה-BE-4 שמצייד את החלליות של החברה.

 

החללית של בזוס תגיע לירח ברקטה מבוססת מנוע משנות ה-60 החללית של בזוס תגיע לירח ברקטה מבוססת מנוע משנות ה-60

 

המנוע, כך מספר בזוס, יוכל לשאת מטענים לחלל ואף לירח כבר בשנת 2020 והוא יהיה כשליש מגודל המנוע בפיתוח נאסא. הבדל מהותי נוסף במנוע של בזוס שהוא מאפשר לא רק שיגור אלא אף נחיתה אנכית, זאת אומרת שהוא אינו חד-פעמי ויכול לבצע משימות נוספות לחלל.

 

 

"אני חושב שאנחנו צריכים לבנות התיישבות קבע על אחד מקטבי הירח", אמר בזוס לשאלת תלמיד בהרצאה בסיאטל, שבה הקים את אמזון. "נצטרך לצייד את הירח בציוד ואספקה רבה לפני שכזה דבר יקרה. חלק מהדברים נצטרך להרכיב מראש. זה מסוג הדברים שרובוטים יוכלו לעשות".

 

עד 2020 נגיע לירח, מבטיח בזוס עד 2020 נגיע לירח, מבטיח בזוס

 

בזוס אינו סתם מיליארדר עם תחביב. הוא מושקע מכספו בחברת Blue Origin, אליה הוא לפי הערכות מזרים כמיליארד דולר בשנה. הוא מסוגל לכך בזכות אחזקותיו (16%) בענקית הקמעונאות המקוונת אמזון ששוויה עומד היום על 455 מיליארד דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x