$
מכשירים ומדריכים

סוף למסכים השבורים? סמסונג תחשוף מסך שנמתח לכל הכיוונים

החברה פיתחה מסך OLED בגודל 9.1 אינץ' שיכול להימתח בצורה חופשית 12 מ"מ לכל כיוון, מה שיאפשר לה לפתח ממשקים ייחודיים חדשים - וגם להעניק לתצוגה עמידות חסרת תקדים לנפילות ומכות

רפאל קאהאן 14:4022.05.17

סמסונג תחשוף מחר (ג') שני מסכים חדשים שאמורים להציג חידושים בשוק המובייל. על פי דיווח של הקוריאה הרלד מהיום (ב'), המיוחד שבין השניים הוא מסך נמתח ומתכווץ.

מדובר מסך בטכנולוגיית OLED שגודלו 9.1 אינץ'; הוא מסוגל להימתח עד 12 מ"מ לכל כיוון, מה שיוכל לאפשר חידושי ממשק משמעותיים באפליקציות ובמערכות ההפעלה עצמן.

 

המסך הנמתח של סמסונג המסך הנמתח של סמסונג

 

החברה הסבירה כי בעוד הדורות הראשונים של המסכים הגמישים יכלו להימתח רק לכיוון אחד, את המסך החדש אפשר למתוח בחופשיות כמו בלון. לצד יתרונות הממשק, יוכלו מסכים כאלה להיות גם עמידים בהרבה יותר מהמצוי כיום בשוק ולמעשה, כמעט בלתי שבירים במקרי נפילה מגובה אדם.

 

המסך השני שתציג סמסונג קטן במיוחד וגודלו רק 1.96 אינץ'. הוא יציע רזולוציה גבוהה במיוחד של 3,840 על 2,160 פיקסל וצפיפות פראית של 2,250 פיקסלים לאינץ'. המסך יציע איכות וידאו גבוהה בהרבה משל סמארטפון בעל מסך בן חמישה אינץ' ברזולוציית QHD. המסך החדש נועד לשמש במשקפי מציאות מדומה, מציאות מוגברת ויתכן שגם במוצרי מחשוב לביש למיניהם.

 

האם סוף סוף יגיעו לטלפונים מסכים גמישים? האם סוף סוף יגיעו לטלפונים מסכים גמישים?

 

על פי הערכות חברת המחקר הבריטית IHS מרקיט, שוק המסכים הגמישים צפוי לצמוח במהירות ולהגיע מהיקף של 5.3 מיליארד דולר כיום לכ-15.7 מיליארד דולר ב-2020. המסכים צפויים להגיע לשורה ארוכה של מוצרים, אשר יוכלו להפוך לגמישים או מתקפלים. בנוסף, יוכלו מסכים כפופים להעניק אפשריות חדשות למפרסמים בתחום שילוט החוצות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x