$
חדשות טכנולוגיה

התביעה בשבדיה סגרה את תיק האונס נגד מייסד וויקיליקס

ג'וליאן אסאנג' שוהה כבר חמש שנים בשגרירות אקוודור בלונדון כדי למנוע את הסגרתו לשבדיה במסגרת החקירה

שירות כלכליסט 13:4719.05.17

התביעה בשבדיה החליטה לסגור את החקירה נגד מייסד אתר ההדלפות וויקיליקס, ג'וליאן אסאנג', שנחשד בשנים האחרונות באונס. אסאנג' שוהה כבר חמש שנים בשגרירות אקוודור בלונדון כדי למנוע את הסגרתו לשבדיה במסגרת החקירה.

 

משטרת לונדון מסרה כי אם אסאנג' יעזוב את השגרירות הוא ייעצר - מאחר שבעבר ברח כשהיה משוחרר בערבות.

 

מייסד וויקיליקס טען בעבר כי בקשת ההסגרה לשבדיה מיועדת להעביר אותו בפועל לארה"ב, שם הוא צפוי לעמוד לדין על פרסום מיליוני מסמכים מסווגים. אם אסאנג' אכן יגיע לארה"ב, הוא עשוי לעמוד לדין באשמת ריגול.

  

בשנה האחרונה עמדה ויקיליקס במרכזן של כמה שערוריות פוליטיות, לאחר שנטען כי פרסמה מסמכים במטרה לפגוע במועמדת הדמוקרטית לנשיאות ארה"ב, הילרי קלינטון, ובעמנואל מקרון, שנבחר לנשיא צרפת. לפי הערכות, וויקיליקס נהפכה ליד ימינו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, המבקש לסייע למועמדים של הימין באירופה.  

 

השבוע שוחררה מהכלא החיילת הטרנסג'נדרית האמריקאית צ'לסי מנינג, שנאסרה בעקבות הדלפת מאות אלפי מסמכים מסווגים לוויקיליקס. מנינג, אז עדיין גבר בשם ברדלי מנינג, נשלחה ב-2013 ל-35 שנות מאסר לאחר שהורשעה במסירת כ-700 אלף מסמכים מסווגים לוויקיליקס מהשנים שבהן שירתה כחיילת בעיראק. זמן קצר לאחר שנכנסה לכלא החלה בתהליך שינוי מינה, באישורו ובמימונו של הצבא האמריקני.

 

ג'וליאן אסאנג' ג'וליאן אסאנג' צילום: גטי אימג'ס

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x