$
אינטרנט

לקחי הקורבן: מנכ"ל סוני מלמד מה לעשות כשהאקרים סוחטים את התאגיד שלך

מייקל לינטון, מנכ"ל אולפני סוני לשעבר, מסביר כיצד אפשר להימנע מנזקי מתקפות כופר. הוא מדבר מניסיון: הוא זה שהתמודד עם הפריצה של האקרים צפון קוריאנים למערכות החברה היפנית, במטרה למנוע הפצת סרט שלעג לקים ג'ונג און

שירות כלכליסט 11:1017.05.17

מייקל לינטון יודע מניסיון אישי כיצד להתמודד עם התקפת סייבר משתקת. הוא זה שעמד בראש חטיבת הבידור של סוני ב-2014 כשהפכה קרבן להתקפת סייבר רחבת היקף. האקרים, שעל פי החשד, נשלחו על ידי ממשלת צפון קוריאה, פרצו למערכת המחשבים של החברה והדליפו סרטים ומיילים של האולפנים, שכללו מידע רגיש.

לדברי לינטון, האולפנים נותרו במצב חירום למשך חמישה חודשים לפחות לאחר מכן. "זו הייתה אחת מהתקריות הללו שהחברה הייתה יכולה ליפול מהצוק ולקרוס, או להתמודד ולשרוד באמצעות פעולה קולקטיבית", אמר בכנס השנתי של Hippeau Ventures בניו יורק.

 

מדבר מניסיון. לינטון מדבר מניסיון. לינטון צילום: איי אף פי

 

חברות רבות מצאו עצמן השבוע במצב דומה, לאחר התקפת הסייבר המסיבית שאירעה בסוף השבוע - וכמותן, גם משתמשים פרטיים. בנוסף, לאחרונה נודע על פריצה למערכות דיסני, נטפליקס וחברות אחרות, במסגרתן נגנב תוכן וההאקרים איימו להפיצו אם לא יקבלו תשלום.

 

ההתקפה על סוני הגיעה לאחר איום מצפון קוריאה לבטל את הקרנת הסרט "ריאיון סוף", קומדיה שעסקה בניסיון התנקשות במנהיג הדיקטטורי של המדינה, קים ג'ונג און. לינטון אמר כי נקטו באמצעי זהירות, אך בפועל לא ידעו בדיוק מה צפון קוריאה מסוגלת לעשות אם לא ייענו לדרישות שלה.

 

לינטון פרש בינואר האחרון מהתפקיד, אך זה לא מונע ממנו לחלק עצות המבוססות על ניסיונו המר. "אני מגבה את המייל שלי בכונן קשיח אחת לעשרה ימים", הדגיש בכנס. "מבחינתי זה הפתרון. שימו את זה במגירה ותנעלו את המגירה".

 

כרזת הסרט "ראיון סוף" כרזת הסרט "ראיון סוף"

 

עוד הוסיף כי חברות לא צריכות להחזיק על השרתים שלהן תיקים רפואיים, מספרי ביטוח לאומי ומסמכים רגישים אחרים, שעלולים להיגנב על ידי האקרים. אך אם בכל זאת מנהלים בכירים מוצאים עצמם בסיטואציות מסוג זה, לינטון ממליץ להם לשמור על "אופטימיות גבוהה עד גיחוך".

 

"חייבים להגיע לעבודה בכל יום ולהגיד לעובדים: אנחנו נתגבר על זה", הוא אומר. "אני עשיתי מאמץ מרוכז כדי לשמור את המבט האופטימי הזה על הפרצוף שלי כשהגעתי לעבודה בכל בוקר...אני לא אומר שתהפכו להיות פוליאנה, אך זה בהחלט עזר לאמץ את הגישה הזו". לינטון מכהן כיום כיו"ר סנאפ. לדבריו, עבודתו בסוני הפכה לאחר הפריצה לטיפול קבוע במשבר. "בשלב זה אי אפשר, תחת שום מצב להאציל סמכויות", הדגיש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x