$
חדשות טכנולוגיה

המייסד ששב מן הכפור: ביז סטון חוזר לטוויטר

סטון עזב ב-2011 את הרשת החברתית, אותה הקים ביחד עם ג'ק דורסי. לאחר שמכר לפינטרסט את הסטארט-אפ ג'לי שייסד, ישוב לטוויטר בתור אחראי תרבות הרשת וחוויית המשתמשים

ויקי אוסלנדר 10:1917.05.17

מייסד משותף של טוויטר ביז סטון חוזר לחברה. בפוסט שפרסם סטון, שעזב את הרשת החברתית הדועכת עוד ב-2011, העניק תיאור מעורפל לגבי התפקיד שיאייש וציין כי הוא יעסוק בנושאים הקשורים לתרבות ועיצוב חוויה. "אני לא מחליף אף אחד בטוויטר", אמר. "אני רק אמלא את החלל שביז סטון יצר בחברה".

לפני כחודשיים מכר סטון את ג'לי, סטארט-אפ שאלות ותשובות כושל שהקים, לפינטרסט בסכום לא ידוע. סטון היה צפוי לעבוד בצורה חלקית בפינטרסט כך גם המייסד שותף שלו בג'ילי אוון שארפ. בפוסט מציין סטון כי הוא חוזר לטוויטר "במשרה מלאה", מה שאולי עלול לפגוע במחויבות שלו כלפי פינטרסט.

 

ביז סטון, מייסד טוויטר ביז סטון, מייסד טוויטר צילום: בלומברג

 

סטון ציין בפוסט שלו כי ג'ק דורסי, המנכ"ל הנוכחי ומייסד משותף של טוויטר, הזמין אותו לאירוע לא רשמי של עובדי החברה. במסגרתו קרא דורסי לסטון לשוב לחברה. "לא הייתי בטוח אם הוא התכוון לכך", ציין סטון בפוסט, "אבל מאוחר יותר בשיחה פרטית ג'ק אמר לי שהוא רוצה שאשוב לטוויטר. הבנתי באותו רגע שטוויטר היא העבודה החשובה ביותר של חיי". גם דורסי עזב בשלב מסוים את טוויטר וחזר בספטמבר 2015 כממלא מקום לאחר שהמנכ"ל הקודם דיק קוסטלו התפטר מתפקידו. אחרי פחות מחודש הפך המינוי של דורסי כמנכ"ל לקבוע.

 

השנים האחרונות של טוויטר היו קשות עבור הרשת החברתית, עם צמיחת משתמשים איטית במיוחד. את הרבעון הראשון של 2017 היא סיכמה עם נפילה של 8% בהכנסות, לראשונה מאז הונפקה ב-2013. עם זאת, השורה התחתונה של החברה היתה חזקה משציפו אנליסטים עם רווח מתואם של 82 מיליון דולר. תוצאות אלו הביאו את מניית החברה להיסחר במחירי שיא לעומת הדשדוש מתחילת השנה.

 

התוצאות המעודדות וחזרתו של סטון עלולים להיות מהותיים לקראת האסיפה השנתית של בעלי המניות ב-22 במאי. אז צפויים בעלי המניות להצביע האם להפוך לקאופרטיב שבידי המשתמשים שלה. ההצעה מתבססת על עצומה שנאספה על ידי 3,500 ממשתמשי טוויטר. לטענת יוזמי העצומה מבנה של קואפרטיב יוכל "להביא לתזרימי הכנסות חדשים ואמינים, משום שאנו, המשתמשים, יכולים לרכוש את הבעלות על החברה, עם נתח בהצלחתה. ללא הלחצים לטווחים המידיים מצד שוקי ההון, נוכל לממש את ערך הפוטנציאל של החברה, שבמודל העסקי הנוכחי נאבק לעשות זאת במשך שנים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x