$
חדשות טכנולוגיה

סמסונג מתאוששת, מכרה 5 מיליון גלקסי S8 תוך פחות מחודש

מכשיר הדגל החדש של החברה נמכר היטב ו-10 מיליון יחידות כבר נשלחו למשווקים. סמסונג צפויה להשיק עוד שני דגמים שלו, אחד בעל סים כפול לשווקי המזרח ואחד בעל גוף מוקשח ועמיד. ואולם, קצב המכירות עדיין איטי ביחס לזה של האייפון

רפאל קאהאן 10:2717.05.17
סמסונג שילחה כבר 10 מיליון מכשירי גלקסי S8 ו-S8 פלוס, מהם 5 מיליון כבר בידי לקוחות. במבט ראשון נראה המספר מרשים, בהתחשב בכך שהמכשיר הושק לפני פחות מחודש - והוא גם משקף צמיחה של 30% ביחס למכירות של ה-S7 כאשר יצא לשוק. ואולם, לסמסונג יש לאן לשאוף: אפל למשל, מכרה ברבעון האחרון כ-50 מיליון אייפונים או כ-16 מיליון בממוצע בחודש.
עם זאת, יש לציין שה-S8 עדיין לא זמין בכל העולם והיקף הזמינות שלו ביחס למכשירי דגל מתחרים הינו מצומצם למדי. זאת ועוד, לא ברור היקף המכירות של המכשירים על פי פילוח הדגמים; ל-S8 יש שתי גרסאות ששתיהן מציעות ערכות שבבים שונות המיועדות לשווקים שונים. סמסונג משיקה בימים אלה גם גרסה שלישית, עם תמיכה בסים כפול כמקובל באסיה (בעיקר בסין) - ותשיק בקרוב גם גרסה מוקשחת של מכשיר הדגל.

 

מכשיר הגלקסי S8 פלוס מכשיר הגלקסי S8 פלוס צילום: רפאל קאהאן

 

ה-S8 אמור להיות המכשיר שיחזיר את היצרנית הקוריאנית לקדמת הבמה. היא כבר הציגה ביצועים מצויניים ברבעון האחרון בו שברה את שיא ההכנסות שלה - אך היה זה לפני שהגלקסי החדש הושק. הכנסותיה נבעו בעיקר מפעילות השבבים שלה וכעת יהיה עליה להראות שגם חטיבת המובייל יכולה להתאושש ולהפתיע. על פי דיווחים שונים, סמסונגעובדת על מכשיר חדש מסדרת נוט - שייקרא הנוט 8 ויציע מסך באותו גודל כמו של הגלקסי S8 פלוס, אך היא כנראה תצייד אותו במצלמה עם חיישן כפול ובסטיילוס הנשלף שמאפיין את סדרת הפאבלטים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x