$
חדשות טכנולוגיה

אפל השקיעה 200 מיליון דולר ביצרנית גורילה גלאס

החברה, קורנינג, מפתחת זכוכית ממוגנת לסמארטפונים, טאבלטים ומחשבים. בנוסף, הודיעה אפל כי תשקיע לפחות מיליארד דולר בחברות אמריקאיות, כדי לעודד חדשנות מקומית וצמיחת משרות

עומר כביר 11:4914.05.17
אפל תשקיע 200 מיליון דולר ביצרנית הזכוכית קורנינג, במטרה לפתח את הדור הבא של מסכי האייפונים והאייפדים של החברה – כך הודיעה ענקית הטכנולוגיה בסוף השבוע.

קורנינג היא יצרנית גורילה גלאס, זכוכית דקה וקלת משקל אך עמידה במיוחד לנפילות ולשריטות, שנמצאת בשימוש בקרב מרבית מכשירי המובייל המובילים בשוק, ובכללם גם אלו של אפל. ההשקעה, הראשונה מקרן הייצור המתקדם החדשה של אפל, תיועד לתמיכה בפעילות המו"פ של החברה. מרבית ההשקעה תופנה למפעל הוותיק של קורנינג בקנטקי.

 

מסך האייפון, אחד המכשירים שממוגנים בגורילה גלאס מסך האייפון, אחד המכשירים שממוגנים בגורילה גלאס

 

"קורניג היא דוגמה לספק שממשיך לחדש ומדובר באחד הספקים הוותיקים של אפל", אמר סמנכ"ל התפעול של אפל, ג'ף וויליאמס, בהודעה לעיתונות. "השותפות החלה לפני עשר שנים עם האייפון הראשון, והיום כל לקוח שרוכש אייפון או אייפד בכל מקום בעולם נוגע בזכוכית שפותחה באמריקה. אנחנו מאוד גאים בשיתוף הפעולה רב השנים ונמשיך להשקיע בקורנינג".

 

מנכ"ל ויו"ר קורנינג, וונדל וויקס, הוסיף: "מערכת היחסים הוותיקה של קורנינג עם אפל הובילה לא רק לחדשנות משמעותי בתחום הזכוכית שאפשרה מתן יכולות חדשות לצרכנים, היא גם סייעה ליצור כמעט אלף משרות אמריקאיות ואפשרה לנו לגדול ולהתרחב בארה"ב. ההשקה תבטיח שהמפעל שלנו בקונטיקט יישאר המרכז העולמי של מצוינות בתחום הזכוכית".

 

האזכור של וויליאמס ו-וויקס את התרומה של ההשקעה ליצירת משרות בארה"ב אינה מקרית; מאז ניצחונו של דונלד טראמפ בבחירות לנשיאות ארה"ב, יותר ויותר חברות מעבירות מסרים שמדגישים את מחויבותן להשקעות מקומיות. זאת, על רקע מדיניותו המוצהרת להחזיר משרות ייצור למדינה.

 

בהתאם, ההודעה על אפל מציינת שהקרן שהקימה תשקיע לפחות מיליארד דולר בחברות אמריקאיות, במטרה ליצור חדשנות בתחום הייצור ולפתח משרות שיניחו את הבסיס לעידן חדש של ייצור מוכוון טכנולוגיה בארה"ב. כן טוענת אפל שפעילותה תומכת ב-2 מיליון משרות במדינה, 450 אלף מהן הודות להשקעה של החברה ביצרנים אמריקאים. בשנה שעבר, נטען, אפל השקיעה יותר מ-50 מיליארד דולר ביותר מ-9,000 יצרנים וספקים מקומיים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x