$
מכשירים

Jelly: סמארטפון ננסי, לאנשים שנמאס להם מטלפונים מגודלים

הכירו את הטלפון החכם הזעיר בעולם, שנועד עבור מי שלא אוהב מכשירים עם מסך של יותר מ-5 אינץ' ומתקשה למצוא טלפון במידות צנועות. הוא קטן יותר ממכשירי נוקיה הישנים, בעל מסך 2.4 אינץ' ויכולות סמארטפון מלאות

רפאל קאהאן 14:4708.05.17

משתמשים רבים לא אוהבים סמארטפונים בעלי מסך גדול של יותר מ-5 אינץ' ומתקשים למצוא טלפון קטן יותר, שנוח לתפעול ביד אחת. עבורם פותח Jelly, סמארטפון קטן במיוחד. המכשיר טרם הושק ומומן בקיקסטארטר - שם הצליח לגייס את סכום הקמפיין ואף להכפילו פי 10 תוך ימים ספורים.

מפתחי Jelly בחרו באפיק הפיתוח הזה, המנוגד לטרנד הנפוץ בתעשיית הטלפונים החכמים: במקום לפתח מכשירים עם מסך גדול במיוחד, פיתחו טלפון שמוזער למידות קטנות משל טלפוני נוקיה ישנים ועדיין שומר על יכולות סמארטפון מלאות.  

 

הכי קטן שיש. Jelly הכי קטן שיש. Jelly צילום: kickstarter.com

 

הג'לי מוצע בשני דגמים: רגיל עם זיכרון פעולה בן גיגה-בייט בודד ומרחב אחסון של 8 גיגה-בייט ודגם Pro בעל 2 גיגה-בייט זיכרון פעולה ואחסון מובנה בן 16 גיגה-בייט. בשני המקרים מקבלים מעבד מרובע ליבות בסיסי במהירות 1.1 גיגה-הרץ, מסך קטן בן 2.45 אינץ', מצלמה ראשית בת 8 מגה-פיקסלים, מצלמת סלפי בת 2 מגה פיקסלים ואת כל הממשקים הרגילים: ווייפי, GPS, בלוטות' ותמיכה בסים כפול. יש לו גם חריץ הרחבה לכרטיס זיכרון של עד 64 גיגה-בייט. משקלו ינוע סביב ה-70 גרם.

 

לשם השוואה, הג'לי מעט קטן בגודלו מהחידוש של הנוקיה 3310 שהוצג לאחרונה. מפרט הטלפון נראה חלש למדי, אך הוא מצויד באנדרואיד 7 היעילה. בנוסף, קחו בחשבון שמפרט שכזה היה קיים במכשירי עילית לפני שנתיים - ורבים מהם עדיין מתפקדים היטב בידי בעליהם. מחירו של המכשיר צפוי להגיע לכ-100 דולר לגרסה הבסיסית והוא נמכר בהנחה בעמוד שלו בקיקסטאטר. עבור משתמשים שלא מחפשים מכשיר זערורי, יוכל הג'לי לתפקד כטלפון חלופי - למצבים בהם יוצאים ולא רוצים להיסחב עם המכשיר העיקרי: פעילות ספורטיבית, טיולים בשטח ועוד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x