$
הייטק והון סיכון

Athena health של ג'ונתן בוש בוחנת הקמת מרכז חדשנות בישראל

החברה, ענקית עולמית בתחום פלטפורמות הבריאות הדיגיטלית, שוקלת להקים את המרכז בחיפה. "אין ספק שהסטארט-אפים בישראל יוכלו לשדרג את יכולותינו", אמר ל"כלכליסט" בכיר באתנה

מאיר אורבך 16:5807.05.17

חברת מדעי החיים האמריקאית Athena health בוחנת הקמת מרכז חדשנות ומו"פ בישראל. החברה, שנמצאת בבעלות ג'ונתן בוש (בן דודו של נשיא ארה"ב לשעבר), מתמחה בהקמת פלטפורמות לשיתוף מידע רפואי, ונאמדת בשווי של 4.16 מיליארד דולר. היא מספקת שירות לכ-86 מיליון לקוחות בארה"ב.

משלחת מיוחדת בראשות בוש הגיעה לישראל לביקור של 48 שעות במטרה לבחון את הקמת המרכזים ונפגשה היום (א') עם ח"כ אראל מרגלית, נציגי ביה"ח רמב"ם בחיפה ונשיא פילפס ישראל כחלק מהמאמץ להפוך את העיר למוקד עולמי בתחום הבריאות הדיגיטלית.

 

ב-17 במאי תתקיים ועידת ניו יורק של כלכליסט, בה ייקחו חלק כמה מהדמויות הבולטות בעולם העסקים וההייטק הניו-יורקי. לפרטים והרשמה

 

"המטרה שלנו היא להיעזר בחדשנות הישראלית כדי לפתח את המערכות העולמיות שלנו בתחום המידע הרפואי", מסר ל"כלכליסט" גורם בכיר ב-Athena. "אין לנו ספק שהסטארט-אפים הישראלים בתחום יכולים לשדרג את יכולותינו. הרעיון הוא להקים כאן מרכז חדשנות ומרכז פיתוח ומחקר שיביאו לידי ביטוי מצד אחד את הכשרון הישראלי ומצד שני את הנגישות של הרפואה הציבורית בישראל".

ח"כ אראל מרגלית (מימין) וג'ונתן בוש ח"כ אראל מרגלית (מימין) וג'ונתן בוש צילום: אלעד גוטמן

 

לפי הערכות, Athena בוחנת כרגע מספר אופציות בישראל תוך רצון להתמקם ליד בית חולים מוביל דוגמת רמב"ם או שיבא. ח"כ מרגלית מנסה, ביחד עם ראש העיר חיפה יונה יהב, לשכנע את החברה לבחור בעיר. הוא הדגיש בפני נציגי Athena שבימים אלה נבנה בחיפה אקוסיסטם בתחום הבריאות הדיגיטלית ושניתן להפוך את העיר למוקד עולמי בנושא, בדומה למהלך שבוצע בבאר שבע בתחום הסייבר.  

 

Athena בנתה מערכת עננית שמחברת בין מרפאות, רופאים, ספקי הבריאות ובין ״צרכני בריאות״ - החולים. כל התקשורת בין הרופא לקופ״ח למעבדות ולחולים נעשית דרך מערכת זו. החברה הגיעה לישראל כדי למשוך יזמים לבנות מוצרים שונים על בסיס הפלטפורמה שפיתחה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x