שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מכשירים

שוק הטאבלטים, תמונת מצב: המשלוחים מצטמצמים, אנשים לא קונים

שוק מחשבי הלוח נמצא בדעיכה מתמשכת מזה עשרה רבעונים ברציפות: דו"ח חדש של IDC מראה כי הצניחה אף מואצת ומשפיעה על אפל וסמסונג, החברות המובילות בשוק. לעומתן, וואווי הסינית הצליחה לרשום צמיחה קלה

ויקי אוסלנדר 10:5407.05.17
שוק הטאבלטים העולמי נמצא בדעיכה מורגשת זה הרבעון העשירי. על פי מחקר של IDC, במהלך הרבעון הראשון של 2017 הסתכם היקף משלוחי מחשבי הלוח ב-36.2 מיליון יחידות. מדובר בירידה של 8.5% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, בו הסתכמו המשלוחים ב-39.6 מיליון יחידות ברחבי העולם.
את ירית הפתיחה לשוק הטאבלטים משייכים לרוב לאפל ב-2010 עם השקתו של האייפד. במהלך שלוש השנים הראשונות, מציינים בדו"ח של IDC, שוק זה זינק עד שהגיע לשיאו ברבעון הראשון של 2014 עם 50.4 מיליון יחידות ברחבי העולם. מאז שוק זה נמצא בירידה מתמדת, ככל הנראה כתוצאה מהתחזקות הסמארטפונים והיעדר פיתוחים טכנולוגיים משמעותיים במכשירים.

טאבלט לנובו טאבלט לנובו

 

אפל היא ספקית הטאבלטים הגדולה בעולם, ששולטת על כרבע מהשוק העולמי עם מכירות של 8.9 מיליון יחידות במהלך הרבעון הראשון של 2017. עם זאת, מדובר על נפילה של 13% לעומת הרבעון הראשון של 2016, הרבעון ה-13 שבו אפל חווה ירידה בתחום הטאבלטים. זאת, כשברקע השקת האייפד פרו החדש של החברה והשקת סדרת הטאבלטים במחירים נמוכים יחסית. סמסונג היא הספקית השנייה בגודלה בעולם עם נתח שוק עולמי של 17% ברבעון הראשון של השנה. ענקית הטכנולוגיה הדרום קוריאנית שלחה 6 מיליון טאבלטים, ירידה מתונה של 1.1% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

 

החברה היחידה שהצליחה להגדיל את היקף המשלוחים שלה היתה וואווי הסינית, שסיכמה את הרבעון הראשון עם משלוחים בהיקף 2.7 מיליון מכשירים (5.7% מהיקף השוק). עלייה של 31.7% לעומת 2 מיליון יחידות במהלך התקופה המקבילה ב-2016. צאל תוך השוק המתכווץ תיכנס ככל הנראה שחקנית ותיקה נוספת: מוטורולה צפויה ככל הנראה להשיק מחשב לוח חדש מתוצרתה, חמש שנים לאחר שיצאה משוק זה. כך לפי דיווח של Android Police.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x