$
חדשות טכנולוגיה

סמסונג צפויה להפוך ליצרנית השבבים הגדולה בעולם

אינטל, שהחזיקה בתואר מאז 1993, צפויה להכניס ברבעון הקרוב פחות מהחברה הקוריאנית בשוק השבבים. סמסונג צפויה לעקוף את אינטל, בשל זינוק במכירות שבבי DRAM ו-NAND לתעשיות המחשוב והמובייל

ויקי אוסלנדר 17:5104.05.17
לראשונה מזה רבע מאה עלולה אינטל לאבד את התואר "חברת השבבים הגדולה בעולם". על פי מחקר של IC Insights ענקית השבבים האמריקאית שמחזיקה בתואר מ-1993, עלולה להפוך ברבעון השני של 2017 לספקית השנייה בגודלה לפי הכנסות אחרי סמסונג.
החברה הדרום קוריאנית, שאפילו לא היתה מבין עשר חברות השבבים הגדולות בשנות התשעים הצליחה מאז לצמצם את הפער משמעותית. ב-2016 סמסונג כבר היתה במקום השני עם מכירות שנתיות של 44.3 מיליארד דולר, עדיין הרחק מהמקום הראשון של אינטל עם מכירות שנתיות של 57 מיליארד דולר.

 

מתחזקת בתחום השבבים. סמסונג מתחזקת בתחום השבבים. סמסונג צילום: samsung.com

 

היתרון של סמסונג הוא דריסת הרגל של החברה בשוק השבבים מסוג DRAM (למחשבים) ו-NAND Flash (לטבלטים וסמארטפונים) והביקוש העצום מריבוי החברות בתחום. לפי קצב הצמיחה הנוכחי מעריכים ב- IC Insights כי ברבעון השני של 2017 סמסונג תרשום הכנסות של 14.6 מיליארד דולר, בעוד אינטל תרשום הכנסות בהיקף 14.4 מיליארד דולר.

 

את המהלך הרבעון הראשון של השנה סיכמה סמסונג ברווח תפעולי של 8.7 מיליארד דולר, מה שהפך לאחד הרבעונים הרווחיים ביותר בהיסטוריה של החברה. תחום הרכיבים היה המכניס ביותר של סמסונג, על אף עסקי המובייל והאלקטרוניקה שבהם היא ידועה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x