$
רכב

בלעדי לכלכליסט

המכוניות החשמליות של טסלה יגיעו לארץ ביוני

שתי המכוניות נרכשו בידי אנשים פרטיים וזו הפעם הראשונה שבה הדגם מגיע לארץ שלא למטרות ניסוי. המשלוח יכלול עמדות טעינה ובמקרה של תקלה יוזמנו מומחים מחו"ל. היבואן קיבל שבע הזמנות נוספות

תומר הדר 06:5604.05.17

משלוח ראשון של שתי מכוניות טסלה חשמליות מדגם טסלה S עושה דרכו לישראל, ויגיע ביוני הקרוב מגרמניה. עד כה נרשמו כשבע הזמנות למכוניות טסלה שיגיעו ארצה השנה, בין היתר מדגמי מודל S ומודל X.

 

 

עד היום לא שווקו מכוניות טסלה בישראל באופן מסודר, בעיקר משום שטסלה לא דוגלת בשיווק של מכוניות באמצעות סוכנים, אלא היא משווקת אותן ישירות. לעומת זאת, בישראל נרכשות מכוניות חדשות מיבואני רכב. מספר גדול של יבואנים ישראלים פנו בעבר אל טסלה בניסיון להשיג זיכיון - אך נענו בשלילה. כפי שנחשף ב"כלכליסט", גם איש העסקים גיל שויד ניסה לקבל את הזיכיון.

 

עם זאת, היום נוסעת בכבישי הארץ מכונית טסלה S השייכת למובילאיי, יצרנית מערכות הבטיחות לרכב. זו קיבלה היתר מיוחד לצורך ניסוי. בעבר נסעה בישראל מכונית ניסוי נוספת של טסלה, מכונית ספורט שהיתה שייכת לעידן עופר. המכונית הגיעה לארץ גם כן לצורך ניסוי שנדרש להקמה של חברת בטר פלייס של עופר, שפשטה רגל.

 

המכוניות יגיעו באמצעות נציגות ישראלית של חברת מאנארט הגרמנית, זכיינית של טסלה בגרמניה, מאחר שיבוא אישי של מכוניות טסלה אינו אפשרי לכל אזרח ישראלי. מי שמייבא מכונית ביבוא אישי נדרש לספק אישור מיוחד ממוסך שמתחייב לטפל בטסלה בשעת הצורך - מוסך שלא קיים בארץ.

 

בשל כך, הושגה הסכמה בין היבואן לבין משרד התחבורה, שלפיה במקרה של תקלה יגיעו לישראל מומחים מטעם חברת מאנארט הגרמנית, זכיינית טסלה בגרמניה. המכוניות יוטענו באמצעות עמדות טעינה ייעודיות שיסופקו יחד איתן. מחיר המכוניות בישראל טרם נקבע. עם זאת, מחירן צפוי להיות נמוך ביחס לדגמים מתחרים. הסיבה לכך היא שעל מכוניות חשמליות מוטל מס קנייה נמוך של 10%.

טסלה טסלה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x