$
מכשירים ומדריכים

מיקרוסופט חשפה את ה-Surface Laptop, מחשב שיורה לכל הכיוונים

הלפטופ החדש יעלה החל מ-999 דולר וצפוי להתחרות בקטגוריות רבות - גם בשוק המחשבים למוסדות חינוך בו שולטת גוגל, גם בשוק הלפטופים הסטנדרטי וגם במחשבי העילית. הוא מצויד בגרסה חדשה של ווינדוס 10, שמאפשרת לו 14 שעות פעולה

רפאל קאהאן 11:1703.05.17

מיקורסופט חשפה אתמול (ג') מחשב חדש בשם סרפס לפטופ (Surface Laptop). המחשב עוצב בתצורת לפטופ קלאסית, צויד במסך של 13.5 אינץ' וצפוי להגיע לשווקים החל מה-15 ביוני.

הסרפס לפטופ שוקל כ-1.25 ק"ג והמסך שלו מציג איכות FHD. הוא יריץ מערכת הפעלה חדשה - ווינדוס 10 S, שהיא גרסה מוחלשת המיועדת להתבסס על אפליקציות מהאפסטור של מיקרוסופט ולא תתמוך ביישומי WIN32 אלא אם עברו התאמה. המערכת החדשה יעילה מקודמותיה וצפויה לאפשר זמן פעולה של כ-14 שעות וכן יכולת התמודדות משופרת עם איומי סייבר זאת עקב אופי ה"גן הסגור" שלה.

Surface Laptop Surface Laptop צילום: microsoft

 

לא ברור לאיזה שוק מכוונת מיקרוסופט עם המוצר החדש: הוא יוכל להתחרות בשוק המחשוב למוסדות חינוך - שם מחשבי הכרומבוק של גוגל זוכים להצלחה מסחררת עקב עלויות התפעול ורכישה הנמוכות. ואולם, יוכל להתחרות גם בפלח השוק של מחשבי האולטרבוק כמקבוק אייר. מחירו יתחיל בכ-999 דולר עבור הגרסה הבסיסית שמצויידת במעבד I5, זיכרון פעולה של 4 גיגה-בייט וכונן SSD בן 128 גיגה-בייט.

  

מתחרה לכרומבוקים, ללפטופים רגילים, למק, לכולם. סרפס לפטופ מתחרה לכרומבוקים, ללפטופים רגילים, למק, לכולם. סרפס לפטופ צילום: microsoft

 

מיקרוסופט מכוונת אותו לצרכנים שמעוניינים במחשב שיוכל להתמודד עם משימות אופליין, דבר שמחשבי הכרומבוק לא יכולים להציע בשלב זה (לפחות עד הגעת התמיכה המובנית של מערכת ההפעלה כרום OS באנדרואיד).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x